پنجشنبه 1398/01/29
یک عضو فراکسیون مدیریت شهری مجلس:

گسست فرهنگی اجتماعی در تهران در پی بی توجهی مدیریت شهری/زدودن رنگ خاکستری از روح پایتخت هزینه بر است

  • کد خبر: ۵۷۹۱۰۲
  • تاریخ انتشار: ۳۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۰ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عملکرد حوزه فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران گفت: امسال برخلاف سنوات گذشته، کمتر نشانی از برپایی برنامه های اجتماعی، فرهنگی و ورزشی به منظور پرکردن اوقات فراغت خانواده های تهرانی در پایتخت می بینیم.
گسست فرهنگی اجتماعی در تهران در پی بی توجهی مدیریت شهری/زدودن رنگ خاکستری از روح پایتخت هزینه بر است

 

رسول خضری در گفت وگو با نیوزفا، با بیان اینکه کلانشهر تهران با اختصاص بیش از 14درصد از جمعیت کل کشور باید برنامه ریزی دقیقی در حوزه فرهنگی اجتماعی داشته باشد، تصریح کرد: متاسفانه با تغییر چندباره تیم مدیریت شهری پایتخت از سال گذشته تا کنون، ادامه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی برای خانواده های تهران ی به دست فراموشی سپرده شد؛ آن هم در شرایط کنونی کشور که مشکلات اقتصادی مانع از توان خانواده ها برای هزینه کردن در این حوزه می شود.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه شهرداری به عنوان یک نهاد اجتماعی و خدماتی وظیفه مستقیم درخصوص اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی برای شهروندان دارد، بیان کرد: در سال های گذشته با آغاز فصل تابستان شاهد برپایی برنامه های متعددی برای بهینه سازی اوقات فراغت خانواده ها در بوستان های پایتخت، سراها ی محلات و ... بودیم تا خانواده ها این فرصت را داشته باشند در کنار یکدیگر به تفریح بپردازند. برگزاری جشنواره های ویژه تابستان در نقاط مختلف پایتخت از این دست برنامه ها بود که اتفاقا خود در تبدیل تهران به قطب گردشگری هم موثر بود.

این عضو فراکسیون مدیریت شهری ادامه داد: امروز اگر چرخی در شهر بزنید، به جای آنکه شاهد نصب بنرهای اطلاع رسانی در زمینه برگزاری جشن های تابستانی یا گردهمایی های خانوادگی باشید، یا با آگهی تبلیغ فروش انواع خودروهای لوکس بر در و دیوار شهر روبه رو می شوید یا تبلیغات سرمایه گذاری در بورس و بانک ها. گویا منظر و مبلمان شهری تهران هم نمی خواهد به شهروندان این کلانشهر اجازه دهد اضطراب ها و نگرانی های اقتصادی را فراموش کنند و محکوم هستند حتی در منظر شهری هم ردپای مسائل اقتصادی را در این شرایط ببینند.

خضری با انتقاد از اینکه شهر تهران با تغییر مدیریت شهری سال گذشته، گویا روح با نشاط و مولد خود را از دست داده است، متذکر شد: امروزه در تهران گویا یک گسست فرهنگی و اجتماعی رخ داده و ارتباط مردم با روح شهر قطع شده است. به طور قطع این رنگ خاکستری که امروز تهران به خود گرفته در دراز مدت به ضرر مسئولان است زیرا با صرف هزینه های هنگفت باید ساکنان پایتخت را با روح شهر آشتی دهند.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه تهران ی ها بیش از سایر ایرانی ها با مشکلات و بحران های اقتصادی کشور دست به گریبان هستند و از همین رو اجرای انواع برنامه های اجتماعی و فرهنگی با هدف ایجاد نشاط و تهییج در پایتخت لازم و ضروری است، خاطر نشان کرد: متاسفانه تیم مدیریت شهری تهران فراموش کرده که یک بعد اصلی فعالیت های شهرداری تهران اجرای انواع برنامه ریزی های فرهنگی و اجتماعی است. هرچند که تاکنون در سایر امور که عهده دار شده نیز نتوانسته به خوبی ایفای نقش کند، اما آنچه مسلم است این است که امروز کلانشهر تهران با روح زندگی و نشاط اجتماعی قهر کرده و من به شخصه این معضل را در ضعف مدیریت شهری ریشه یابی می کنم که نتوانسته اولویت های شهرداری را مشخص و بر اساس آنان حرکت کند. مبلمان و نمای شهر را رها کرده و تنها به جمع آوری زباله ها پرداخته در حالی که همه موارد در کنار یکدیگر در شهرداری باید پیش بروند.       


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/579102

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها