دوشنبه 1397/11/01

حمله با چاقو در اتوبوسی در آلمان

منابع خبری روز جمعه از زخمی شدن دست‌کم ۸ نفر بر اثر حمله با چاقو در اتوبوسی در آلمان خبر داده‌اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، منابع خبری روز جمعه از حمله با چاقو در داخل اتوبوسی در یک شهر بندی در شمال آلمان خبر داده‌اند. 

2

این حمله در شهر بندری «لوبک»، واقع در شمال آلمان انجام شده و گزارش‌های اولیه شمار نفرات زخمی‌شده بر اثر آن را دست‌کم ۶ نفر اعلام کرد.

 رسانه‌های آلمانی بعداً گزارش دادند دست‌کم ۱۴ نفر زخمی شده‌اند که حال دو نفر از آنها وخیم است. پلیس زخمی شدن ۸ نفر را تأیید کرد. گزارش‌های تأییدنشده‌ای هم از کشته شدن یک نفر منتشر شد که پلیس آن را تأیید نکرد.

برخی رسانه‌ها، از جمله «دیلی‌میل» گزارش داده‌اند پلیس یک نفر را در ارتباط با این حادثه دستگیر کرده است.

3

پلیس وقوع حادثه را تأیید کرده و گفته در حال تحقیق درباره مسائل پیرامون این حمله است. «میرور» گزارش داده یکی از مسافران این اتوبوس، بعد از پرتاب کوله‌پشتی خود که ظاهراً از آن دود برخاسته، اقدام به حمله به مسافران دیگر کرده است.

یک شاهد عینی گفته مهاجم با بیرون آوردن کارد آشپزخانه اتوبوس را به هم ریخت. وی گفت: «بعد از اینکه راننده اتوبوس را نگاه داشت مسافران شتابزده و جیغ‌زنان به بیرون پریدند.»

برخی از رسانه‌های محلی گزارش داده‌اند فرد مهاجم سلاح گرم هم به همراه داشته که هنوز صحت این ادعا تأیید نشده است. 

4

روزنامه محلی Lübecker Nachrichten (اخبار لوبک) مدعی شده مهاجم حدوداً ۳۰ ساله و ایرانی است، اما هنوز هیچ منبع خبری معتبری این را تأیید نکرده است.

یک سخنگوی پلیس محل دقیق وقوع حمله را منطقه «کوچنیتز»، واقع در شهر بندری «لوبک» گزارش داده است.

 


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/579043

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها