دوشنبه 1397/11/01

استقبال ایران از توقف جنگ در یمن

  • کد خبر: ۵۷۷۹۴۸
  • تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۶:۲۱ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان از بیانیه شماری از شخصیت‌های سیاسی قابل احترام کشور‌های اسلامی برای توقف سه‌ماهه جنگ در یمن حمایت کرد.
ابهرام قاسمی در این خصوص اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران از آغاز و ابتدای این جنگ ویرانگر، خواستار توقف هرچه سریع‌تر مخاصمه شد و یک راه‌حل چهار ماده‌ای توسط دکتر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ارائه کرد.

وی تاکید کرد: ایران از هر طرح و پیشنهادی که بتواند از طریق گفتگو و یک راه‌حل سیاسی به پایان این جنگ کمک کند، همچون همیشه حمایت خواهد کرد.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان با ارج نهادن به احساس مسئولیت این شخصیت‌های سیاسی، آمادگی کشورمان را برای هرگونه کمک جهت اجرائی کردن این پیشنهاد اعلام و از جامعه بین‌المللی به‌ویژه همه دولت‌های اسلامی خواست، تلاش‌های‌شان را جهت توقف این جنگ خانمان‌سوز افزایش دهند.

قاسمی خاطرنشان کرد: همان‌گونه که در طرح پیشنهادی وزیر امور خارجه کشورمان عنوان شده، ترک مخاصمه و آتش‌بس فوری، ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه، آغاز گفتگو‌های سیاسی بین همه طرف‌های یمنی و تشکیل دولت فراگیر ملی، مؤلفه‌های اصلی دستیابی به صلح پایدار در یمن است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/577948

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها