چهارشنبه 1398/02/04
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس در گفت و گو با نیوزفا:

وضعیت بد اقتصادی امروز ماحصل فساد اقتصادی در کشور است/خریداران سکه و ارز مردم عادی نیستند رانت خوارانند

  • کد خبر: ۵۷۷۶۱۰
  • تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۵:۱۵ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
نایب رئیس کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از انتشار برخی اخبار مبنی بر برخورد احتمالی دولت با مردمی که ریال شان را به دلار تبدیل کرده اند، گفت: وقتی ارزش پول کشور دقیقه ای کاهش می یابد، پس طبیعی است که مردم بخواهند واحد پول شان که ریال است را به دلار تبدیل کنند تا مانع از فقیرتر شدن شان شوند.
وضعیت بد اقتصادی امروز ماحصل فساد اقتصادی در کشور است/خریداران سکه و ارز مردم عادی نیستند رانت خوارانند

هدایت خادمی در گفت وگو با نیوزفا با تاکید بر اینکه کشور در بدترین وضعیت اقتصادی خود قرار دارد و لحظه به لحظه بر بار مشکلاتش به ویژه در بعد اقتصادی افزوده می شود، تصریح کرد: مردم ایران در تنگنای اقتصادی هستند و دولت همه چیز را رها کرده است. امروز کشور به مثابه خودرویی است که فرمان و ترمز آن رها شده و راننده و سرنشینان هم خوشحالند که ماشین به سمت پرتگاه می رود. در حالیکه اگر این خودرو به دره سقوط کند همه سرنشینانش آسیب می بینند.

نماینده مردم ایذه در مجلس دهم افزود: اقتصاد کشور ما معیوب است و به سبدی متشکل از همه مشکلات تبدیل شده به طوری که امروز مشکلات فرهنگی، اجتماعی هم در سایر ابعاد به طور مستقیم بر اقتصادمان اثر می گذارند و کار به جایی رسیده که معضلات اقتصادی کشورمان تنها با رفع یکسری از مشکلات درست شدنی نیست.

وی بحران های اقتصادی کنونی کشور را در فساد اقتصادی ریشه یابی کرد و گفت: امروز فساد به همه جا سرایت کرده و کمتر مسئولی را می بینیم که در حال حاضر فساد اقتصادی دامن گیرش نشده باشد. همین فساد است که سبب شده صنایع تعطیل شده یا تعطیل شوند. اشتغال ایجاد نشود. ارزش پول کشور دقیقه ای کم شود. پس منطقی است که مردم دچار هراس شوند و تلاش کنند به جای ریال دلار بخرند تا ارزش پول و سرمایه شان را حفظ کنند و کسی نمی تواند با این مردم برخورد کند.

خادمی با انتقاد از این جمله رئیس جمهوری که گفته است با خریداران بازار ارز طور دیگری برخورد می شود، خاطر نشان کرد: این طرز برخورد راه حل برون رفت از شرایط بد اقتصادی کنونی کشور نیست. فراموش نکنیم آنهایی که امروز به بازار ارز آمده اند و خریدهای آنچنانی دارند، مردم نیستند و عده ای هستند که به بخشی از همین چرخه فساد اقتصادی وصل هستند و به رانت دسترسی دارند. مردم عادی که سرمایه های هنگفت ندارند که بخواهند با خرید دلارشان بر بازار ارز یا سایر بازارهای اقتصادی اثر لحظه ای بگذارند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: تا زمانی که دست این شاهراه های فساد از بدنه اقتصاد کشور کوتاه نشود، باید مطمئن باشیم که وضعت نه تنها بهتر نمی شود، بلکه روز به روز بدتر نیز می شود. نباید فراموش کنیم که ریشه فساد امروز در بازارهای سرمایه ای ناشی از سیستم معیوب سال های گذشته است. اگر با این سیستم مفسد برخورد نشود لحظه به لحظه اوضاع وخیم تر از قبل می شود و باید اعلام کنم که این وضع جای بسی نگرانی دارد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/577610

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها