جمعه 1398/02/06
در گفت و گو با نیوزفا بررسی شد؛

دلایل کیفیت پایین زندگی در تهران

  • کد خبر: ۵۷۷۱۲۰
  • تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۷ - ۰۵:۳۷ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی بزرگترین معضل کنونی تهران را ازدیاد جمعیت و تمرکز مشاغل مختلف از کل کشور در پایتخت خواند و گفت: تا وقتی از پایتخت تمرکززدایی نکنیم، شاهد تجمع مشاغل مختلف از صنعتی گرفته تا حتی فعالیت های خاص در زمینه های هنری در تهران هستیم، از این رو نه ترافیک کمتر می شود و نه شهر خلوت تر و سالم تر.
دلایل کیفیت پایین زندگی در تهران

محمد جواد کولیوند در گفت وگو با نیوزفا، با تاکید بر اینکه متاسفانه روز به روز شاهد رشد شاخص مهاجرت از سمت شهرهای کوچک و روستاها به سمت کلانشهرها و سپس به سوی تهران هستیم به طوری که تا کمتر از ده سال دیگر برخی شهرهای خرد نابود می شوند، تصریح کرد: وقتی تمام امکانات درمانی، رفاهی، معیشتی و حتی تفریحی در کلانشهرها متمرکز شده و پایتخت به قطبی بزرگ در تمام عرصه ها تبدیل شده، چه توقعی داریم که مردم از محلی که ساکن هستند مهاجرت نکنند؟

این نماینده مردم کرج در مجلس دهم ادامه داد: حدود بیست سال پیش بسیاری از کارشناسان اعلام کردند که تهران در حال رشد بی رویه در تمام زوایاست. امروز به جایی رسیده ایم که تهران بیشترین جمعیت کشور را در خود جای داده و شمار ساکنانش حتی از برخی کشورهای توسعه یافته بیشتر شده است. مسلم است که خدمات دهی به چنین جمعیتی سخت و در بسیاری از مواقع ناممکن است.

کولیوند سیاست های مقابله با مهاجرت شهروندان در سال های اخیر را دچار ضعف های گسترده در تمام زوایا دانست و گفت: متاسفانه آن طور که باید و شاید نتوانسته ایم امکانات مورد نیاز مردم را در محل سکونت شان تامین کنیم و قاطعانه می گویم تا زمانی که این امکانات تکمیل نشوند باید قبول کنیم که سیر مهاجرت ادامه دارد و با توجه به شرایط پیش رو، روز به روز بر تعداد آن افزوده می شود.

این عضو مجلس شورای اسلامی یادآوری کرد: یکی از بزرگترین معضلات کنونی تهران به عنوان پایتخت کشور، ترافیک و ازدحام بیش از حد جمعیت و به تبع آن خودرو در پایتخت است و دلیل آن نیز تنها یک عامل است؛ وجود همه مشاغل در این کلانشهر به طوری که این شهر به مجموعه‌ای از شغل‌های اقتصادی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و خدماتی تبدیل شده است. اگر می خواهیم کمی از بار تهران بکاهیم باید از شمار مشاغل تهران کم کنیم وگرنه پایتخت روز به روز با مشکلات بیشتری مواجه و زندگی برای ساکنانش سخت تر از قبل می شود.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/577120

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها