چهارشنبه 1397/12/01

به رغم تاثیر وحشت از جنگ تجاری، دلار تقویت شد

  • کد خبر: ۵۷۵۶۳۶
  • تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۰ ق.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: اقتصادی
پس از سقوط سهام بازار‌های جهانی تحت تاثیر وحشت از جنگ جهانی، این بازار‌ها روند جهشی به خود گرفتند ضمن اینکه با بالا گرفتن تنش‌های تجاری، دلار تقویت شد.
پس از سقوط سهام بازار‌های جهانی تحت تاثیر وحشت از جنگ جهانی، این بازار‌ها روند جهشی به خود گرفتند ضمن اینکه با بالا گرفتن تنش‌های تجاری، دلار تقویت شد.

به گزارش رویترز، روز پنج‌شنبه، بازار‌ها سعی کردند از افت‌های سنگین روز گذشته، تحت تاثیر وحشت از جنگ تجاری ، بهبود پیدا کنند و قیمت‌های کالا و سهام بالا رفت.

انتظار می‌رود بازار‌های اروپایی در مقادیر بالاتری باز شوند؛ فوتسی انگلیس ۰.۳ درصد، داکس آلمان ۰.۳۵ درصد و کاک فرانسه ۰.۴ درصد بالاتر کار خود را آغاز می‌کنند. گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا اقیانوسیه در خارج از زاپن ام‌اس‌سی‌آی ۰.۶ درصد رشد کرد.

این شاخص روز چهارشنبه، پس از این‌که دولت رییس‌جمهور ترامپ تهدید کرد ۲۰۰ میلیارد دلار دیگر از واردات چین را مشمول تعرفه خواهد کرد، همسو با سهام جهان یک درصد سقوط کرد. شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ نیز ۱.۰ درصد جهش کرد و شاخص کامپوزیت شانگ‌های ۲.۲ درصد بالا آمد.

شاخص سهام استرالیا یک درصد جهش کرد، کوسپی کره‌جنوبی ۰.۶ درصد بالا آمد و نیکی ژاپن نیز ۱.۳ درصد رشد کرد. ماساهیرو ایچیکاوا، استراتژیست ارشد شرکت مدیریت سرمایه سومیتومو میتسویی، گفت: بازار‌ها کمی زمان داشتند تا آخرین تحولات مربوط به جنگ تجاری را هضم کنند و حالا روند بهبود را شروع کرده‌اند.

حالا تمرکز بازار بر این قرار گرفته است که گام بعدی این دو کشور در اقدامات تلافی‌جویانه بر علیه یکدیگر، چه خواهد بود. چین ایالات‌متحده را به زورگویی تجاری متهم کرده است و هشدار داده است که در مقابل این ضربه، ضربه خواهد زد.

در بازار ارز یوآن چین ۰.۳ درصد در برابر دلار تقویت شد و نسبت به سطحی که دیروز به آن سقوط کرده بود، بهبود یافت تا از پایین‌ترین نرخ ۱۱ ماهه خود فاصله بگیرد.

اما گزارش چهارشنبه شب حاکی از آن است که با بالا گرفتن تنش‌های تجاری، دلار تقویت شد؛ شاخص دلار در طول شب در برابر ارز‌های مهم جهان ۰.۶ درصد رشد کرد و در معاملات امروز در نرخ ۹۴.۷۰۰ ثابت ماند.

در برابر ین هم دلار به بالاترین حد خود از ژانویه تا کنون دست یافت و به نرخ ۱۱۲.۳۸۵ ین رسید. در بازار کالا، قیمت مس ۰.۸ درصد بالا رفت و به ۶۱۹۴.۰۰ دلار در هر تن رسید. قیمت مس، فلز صنعت، روز چهارشنبه ۳ درصد سقوط کرده بود.

قیمت نفت خام برنت هم که در معاملات دیشب سقوط خود را به ۶.۹ درصد رسانده بود، امروز ۱.۵ درصد جهش کرد و ۷۴.۵۲ دلار برای هر بشکه رسید.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/575636

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها