پنجشنبه 1397/12/02

45 هزار نفر امسال در سطح کشور استخدام می‌شوند

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: امسال حدود 45 هزار نفر در دستگاه های مختلف در سطح کشور استخدام می شوند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، جمشید انصاری روز پنجشنبه در حاشیه نشست شورای اداری در جمع خبرنگاران افزود: امسال آمار نیروی انسانی دولت بر مبنای ابتدای سال 2 میلیون و 672 هزار نفر است که این تعداد با توجه به سیاست های کوچک سازی دولت نسبت به سال گذشته 60 هزار نفر کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: این موضوع براساس ماده 28 قانون برنامه ششم از سوی مجلس شورای اسلامی ابلاغ شده و قرار است در طول 2 سال اول برنامه پنج درصد نیروی انسانی دولت را کاهش دهیم.

انصاری با بیان اینکه این اقدام از طریق مدیریت استخدام های جدید انجام می شود، ادامه داد: براساس قانون مجاز به استخدام یک سوم نیروی خروجی هستیم.

وی افزود: آزمون مرحله نخست برگزار شد و 18 هزار و 200 نفر برای جذب در تعدادی از دستگاه ها شرکت کردند و آزمون دوم اواخر پاییز برای دستگاه هایی که مراحل استخدامی در آن تاریخ دارند، برگزار خواهد شد.

رییس سازمان اداری و استخدامی کشور گفت: حدود 30 هزار نفر در طول سال استخدام می شوند البته بخش عمومی فقط دولت و قوه مجریه نیست و در نیروهای مسلح و نهادهای عمومی غیر دولتی استخدام خواهد شد که در مجموع حدود 45 هزار نفر از طریق برگزاری آزمون استخدامی جذب دولت می شود.

انصاری سفر دو روزه خود را از دیروز چهارشنبه برای کلنگ زنی از طرح گاوداری سه هزار راسی و یک طرح گلخانه ای و همچنین شرکت در نشست شورای اداری لرستان آغاز کرد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/575621

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها