چهارشنبه 1397/12/01

قیمت‌گذاری سلیقه‌ای نهاده‌های کشاورزی و دامی توسط واردکنندگان/ وزارت جهاد گرانی نهاده‌ها را قبول ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با اشاره به افزایش چشمگیر قیمت نهاده‌های کشاورزی و دامی در ماه‌های اخیر گفت: این نهاده‌ها با دلار ۳۵۰۰ تومانی و ۳۸۰۰تومانی وارد شده اما با قیمت دلار آزاد عرضه می‌شود.

اقتصادآنلاین - المیرا اکرمی؛ علی اکبری در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی اقتصادآنلاین اظهار داشت: قیمت نهاده‌های کشاورزی و دامی در وضعیت فعلی نسبت به گذشته نباید هیچ فرقی کند، زیرا این نهاده‌ها  با دلارهای زیر 4200 تومان و ارز 3500 تومان و 3800 تومان وارد کشور شده اند و در آینده هم اگر قرار باشد این نهاده‌ها با دلار 4200 تومان وارد شود، باز هم نباید تغییرات محسوسی در قیمت این نهاده‌ها به وجود بیاید.

وی در ادامه افزود: البته مشکل اینجاست که واردکنندگان این نهاده‌ها سوء استفاده می‌کنند و به شکل سلیقه ای و به قیمتی که خودشان می‌خواهند نهاده‌های وارداتی را عرضه می‌کنند که این تخلف است.

اکبری با بیان اینکه وزارت جهاد کشاورزی اعتقادی به افزایش قیمت نهاده‌ها ندارد، گفت: مسئولان این وزارتخانه مدعی هستند که نهاده‌ها به اندازه کافی و به قیمت مناسب در بازار وجود دارد و این در حالی است که در ماه‌های اخیر تولیدکنندگان مرغ از قیمت‌های نهاده‌ها بسیار گلایه مند و ناراضی هستند و این موضوعی است که نمی توان آن را انکار کرد.

نماینده مردم بجنورد در مجلس عنوان کرد: وزارت جهاد کشاورزی معتقد است که تنها چند روزی تنش در قیمت نهاده‌های کشاورزی و دامی به وجود آمد و سپس مرتفع شد ولی مساله این است که این گلایه مندی‌ها هنوز وجود دارد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان گفت: افزایش شدید قیمت و آشفتگی بازار نهاده‌های دامی، نشان دهنده عدم نظارت وزارت جهاد کشاورزی است و در واقع این وظیفه جهاد کشاورزی است که با توجه به بحث ارز یارانه ای و اختصاص آن به واردات نهاده‌ها  وظیفه نظارتی اش را بسیار جدی تر انجام دهد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/575589

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها