دوشنبه 1398/01/05

آمریکا شرکت‌های فعال در خط لوله گازی روس‌ها را تهدید کرد

  • کد خبر: ۵۷۵۵۵۳
  • تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۶:۳۴ ق.ظ
  • مرجع خبر: فارس
  • گروه خبر: سیاسی
آمریکایی‌ها همزمان با جنگ تجاری با اروپا و چین، به شرکت‌های فعال در ساخت خط لوله گازی «نورد استریم» روسیه هشدار داده و آنها را به تحریم تهدید کرده است.

یک مقام وزارت خارجه آمریکا در مصاحبه با رویترز، با زبانی صریح، شرکت‌های فعال در احداث خط لوله «نورد استریم» را به تحریم تهدید کرد.

نرود استریم خط لوله‌ای است که از روسیه شروع و پس از گذشتن از بستر دریای بالتیک، گاز صادراتی روس‌ها را به آلمان می‌رساند.

«دونالد ترامپ » رئیس‌جمهور آمریکا روز چهارشنبه در یک پیام توئیتری ضمن انتقاد از کم بودن سهم پرداختی اروپایی‌ها برای خزانه ناتو، به صورت تلویحی به خط لوله نورد استریم هم اشاره کرده و از اتکای آلمان به انرژی روسیه ابراز نارضایتی کرده بود.

حالا آنطور که این مقام بی‌نام وزارت خارجه آمریکا گفته، واشنگتن به تهدید عملی شرکت‌های فعال در ساخت این خطوط لوله روی آورده است.

مقام مزبور به رویترز گفته: «ما به صراحت گفته‌ایم که شرکت‌های فعال در خط لوله صادرات انرژی روسیه، مشغول به کاری شده‌اند که خطر تحریم را برای آنها به بار می‌آورد.»

این مقام آمریکا یی در خصوص منطق واشنگتن برای مخالفت با ساخت این خط لوله گفته: «معتقدیم که این (خط لوله) ابزاری جدید برای زورگویی به اروپا و بخصوص اوکراین برای روس‌ها فراهم می‌کند و امنیت انرژی و ثبات کل اروپا را زیر سوال می‌برد. روسیه می‌داند که این پروژه باعث ایجاد انشقاق در اروپا می‌شود و می‌خواهد از همین مسئله، به نفع خود بهره‌برداری کند.»

ترامپ دیروز چهارشنبه در ابتدای نشست سران کشورهای عضو ناتو در بروکسل گفته بود که آلمان «اسیر» روسیه است؛ «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان هم واکنش نشان داده و گفته بود که آلمان شرقی را به چشم دیده و حالا افتخار می‌کند که کشورش سیاست‌های مستقل خود را دارد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/575553

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها