دوشنبه 1397/11/29

باج خواهی کره شمالی از اسراییل بابت عدم انتقال فناوری موشکی به ایران

  • کد خبر: ۵۷۵۵۳۸
  • تاریخ انتشار: ۲۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۶:۱۵ ق.ظ
  • مرجع خبر: عصرایران
  • گروه خبر: سیاسی
جمهوری اسلامی ایران همواره بر بومی بودن فناوری موشکی خود تاکید داشته است.

بر اساس ادعاهای یک دیپلمات سابق کره شمالی ، دولت پیونگ یانگ در سال 1999 از اسراییل 1 میلیارد دلار خواسته تا انتقال فناوری موشکی  به ایران و سایر کشورهای دشمن اسراییل را متوقف کند.

به گزارش عصرایران به نقل از وب سایت " روزنامه وال استریت ژورنال" آمریکا، " تائه یونگ هو" دیپلمات سابق کره شمالی ادعا کرده است سفیر کره شمالی در دیدار با همتای اسراییل ی خود در شهر استکهلم سوئد این درخواست را مطرح کرده است.

بر اساس این گزارش سفیر وقت کره شمالی در سوئد در زمستان سال 1999 در دیدار با همتای اسراییل ی خود در کافه‌ای در استکهلم از او خواسته در ازای عدم انتقال فناوری موشکی به ایران و سایر کشورهای دشمن اسراییل (نظیر سوریه) تل آویو 1 میلیارد دلار پول به دولت کره شمالی بدهد.

آزمایش موشکی پارسال کره شمالی / عکس:آسوشیتدپرس

باج خواهی <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>کره شمالی 
</a> از <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>اسراییل 
</a> بابت عدم انتقال فناوری موشکی به ایران

اسراییل این درخواست را رد کرده اما چند روز بعد رژیم تل‌آویو کمک‌های غذایی را روانه کره شمالی کرده است.

کره شمالی در دهه 1990 و پس از فروپاشی شوروی مواجه با یک قحطی گسترده بود که تخمین‌ها حاکی از مرگ حدود 2 میلیون شهروند این کشور در سال‌های قحطی حکایت دارد.

جمهوری اسلامی ایران همواره اتهام دریافت فناوری موشکی و هسته‌ای از کره شمالی را رد کرده  و بر بومی بودن قابلیت موشکی خود تاکید دارد، اما برخی تحلیل‌گران غربی مدعی‌اند دولت کره شمالی در توسعه فناوری موشک‌های بالستیک ایران نقش داشته است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/575538

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها