پنجشنبه 1397/12/02
مرغ سوخاری در تابستان بخوریم یا نه؟

مرغ سوخاری در تابستان بخوریم یا نه؟

  • کد خبر: ۵۷۴۶۸۰
  • تاریخ انتشار: ۱۹ تیر ۱۳۹۷ - ۰۷:۲۲ ق.ظ
  • مرجع خبر: سیمرغ
  • گروه خبر: سبک زندگی
مرغ سوخاری یکی از غذاهای آماده ای است که طرفدار زیادی هم دارد، اما به گفته متخصصین تغذیه این غذا زیاد سالم نیست. در ادامه به علت این مسئله اشاره می کنیم.
مرغ سوخاری در تابستان بخوریم یا نه؟

مرغ سوخاری در تابستان

مرتصی صفوی، متخصص تغذیه ،‌در ارتباط با عوارض مصرف مرغ سوخاری اظهار داشت:به دلیل اینکه این مرغ‌ها با پوست سرخ می‌شوند حاوی چربی زیادی بوده و البته برخی از مراکز فست فودی علاوه بر این مسئله برای خوشمزده شدن بیشتر مرغ‌های سوخاری مقداری روغن به آن تزریق می‌کند.

استفاده از مرغ سوخاری به ویژه‌در فصول گرم به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود چرا که علاوه بر مشکل در هضم آن اثرات سوء‌دیگری همچون مشکلات قلبی به همراه دارد.


این متخصص تغذیه نسبت به استفاده از غذاهای آب پز و کبابی در فصل تابستان گفت: روغن‌های جامد حاوی اسیدهای چرب اشباع بوده که ریسک ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی را مضاعف می‌کنند.

بهتر است هنگام سرخ کردن مواد غذایی از روغن‌های مخصوص سرخ کردنی استفاده شود تا این روغن هنگام حرارت مشکلی در آن ایجاد نشود و سلامت غذا بیشتر باشد.

خانواده‌ها باید جهت پیشگیری از اضافه وزن ، چاقی و ابتلا به بیماری‌های متابولیکی مقدار مصرف روغن را کاهش داده و بیشتر روغن‌های زیتون و کنجد را در برنامه غذایی خود قرار دهند.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/574680

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها