دوشنبه 1397/12/27
در گفت و گو با نیوزفا مطرح شد؛

دو نرخی کردن قیمت ارز درمانی موقتی است

  • کد خبر: ۵۷۳۳۶۵
  • تاریخ انتشار: ۱۶ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۷ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه اخیر بهارستانی ها با تیم اقتصادی دولت یازدهم گفت: متاسفانه تیم اقتصادی دولت برنامه شفاف و مدونی برای عبور از مشکلات کنونی که گریبان گیر کشورند ارائه نکرد و علاوه بر ناکارآمدی مدیران اقتصادی، ناهماهنگی ها نیز بیش از پیش خودنمایی کردند.
دو نرخی کردن قیمت ارز درمانی موقتی است

هدایت‌الله خادمی در گفت و گو با نیوزفا با بیان مطلب فوق، در واکنش به انتشار خبر دو نرخی شدن قیمت ارز از سوی دولت نیز تصریح کرد: هنوز دولت به این باور نرسیده که کشور وارد جنگ اقتصادی شده است و تصور می کند در فضای رقابت اقتصادی هستیم. به همین دلیل معتقدم این تصمیم دولت نیز تنها درمانی مقطعی و کوتاه مدت برای بدنه بیمار اقتصادی کشور است.

نماینده مردم مردم ایذه و باغملک از توابع استان خوزستان در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه اقداماتی از سوی مدیران اقتصادی دولت در حال انجام است تا در جهت حفظ منافع ملی گام های موثری برداشته شود، ادامه داد: متاسفانه در وضعیت بدی واقع شده ایم و آنچه به دامنه مشکلات دامن می زند نداشتن برنامه مسئولان اقتصادی دولت برای برون رفت از مقطع کنونی است.

وی با بیان اینکه اقتصاد ایران بیمار شده است و ناهماهنگی تیم اقتصادی دولت نیز بر شدت این بیماری می افزاید، خاطر نشان کرد: اینکه دولت در مدت زمان کمی به سراغ اعلام نرخ دوم ارزی می رود، نشان می دهد که هنوز به این باور نرسیده که وارد جنگ اقتصادی شده و تصور می کند هنوز در مقطع رقابت های اقتصادی هستیم. ممکن است اعلام نرخ دوم ارز در کشور مزیت هایی داشته باشد اما آنچه مسلم است این است که بهبود اقتصاد شاخص های فراوانی دارد که باید همگی را یکجا با هم ببینیم نه اینکه تنها به سراغ یک شاخص برویم.

خادمی با اشاره به اینکه نمی شود با یک دیدگاه مشکلات را برطرف کنیم به طوری که دولت نرخ دوم را اعلام کند اما صادراتی نداشته باشد، افزود: متاسفانه تجربه علوم اقتصادی در ابعاد بین المللی ثابت کرده است که با تصمیماتی همچون تصمیمات دولت یازدهم مشکلات حل نمی شوند و تنها تاثیر مقطعی و کوتاه مدت و کوچک دارند و به نوعی مصنوعی هستند.

این عضو کمیسیون انرژی مجلس دهم تصریح کرد: کشور وارد مقطعی شده که مشکلاتش به بالاترین حد خود رسیده و برنامه ریزی های دولت نیز به صورتی است که به جای مقابله با سنگ اندازی های  آمریکا و سایر کشورها، بیشتر روسای این کشورها را به همان سمت علیه ما برای تصمیم گیری ها سوق می دهد و به نوعی ما داریم آنان را در تصمیم گیری هایشان کمک می کنیم. این اقدام است که حقیقتا جای تاسف دارد.

 


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/573365

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها