دوشنبه 1397/12/27
نقوی حسینی در گفت و گو با نیوزفا هشدار داد

خطر چادرنشینی و پارک نشینی در کمین پایتخت

  • کد خبر: ۵۷۱۷۵۴
  • تاریخ انتشار: ۱۲ تیر ۱۳۹۷ - ۰۵:۰۳ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از نبود سیاست های شفاف و دقیق از سوی دولت برای تعیین نرخ بهای مسکن در کلانشهر تهران و سایر شهرها گفت: متاسفانه امروز با بازار مسکنی روبرو هستیم که معیار شفافی برای قیمت گذاری ندارد و همین مساله سبب می شود شاهد رشد فزاینده مهاجرت معکوس از کلانشهر تهران به حاشیه و افزایش مخرب شمار حاشیه نشینی و مشکلات ناشی از آن باشیم.
خطر چادرنشینی و  پارک نشینی در کمین پایتخت

سید حسین نقوی حسینی در گفت گو با نیوزفا، با بیان اینکه افزایش آمار انواع آسیب های اجتماعی از مشکلات عدیده ای است که به دلیل حاشیه نشینی ها به سراغ کلانشهرها آمده و دامن گیر شهرهایی از جمله تهران شده است، تصریح کرد: وقتی سیاست های بخش مسکن شفاف نباشد، قیمت گذاری ها نامعلوم باشد، صاحبان خانه برای کسب سود بیشتر به دلیل نبود ثبات در بازار مسکن ترجیح دهند خانه ها را خالی نگهدارند، شاهد رشد آمار حاشیه نشینی ها هستیم. معضلی که امروز هر لحظه حلقه اش بر گردن پایتخت تنگ تر می شود.

نماینده مردم ورامین در مجلس دهم ادامه داد: وقتی حاشیه نشینی ها افزایش یابد بی شک در آینده نه چندان دور اسکان های نامتعارف دیگری همچون چادرنشینی نیز در اطراف تهران شکل می گیرد که خود مشکلات پایتخت را مضاعف می کند.

نقوی حسینی با انتقاد از اینکه بعد از گذشت بیش از 5 سال از عمر دولت آقای روحانی هنوز سیاست های بخش مسکن شفاف نشده اند و برنامه ریزی ها در هاله ای از ابهام قرار دارند، افزود: فقدان سیاست گذاری دقیق عاملی برای تعیین نرخ مسکن تهران توسط صاحبخانه‌ها است به طوری که نبود یک برنامه ریزی اصولی و استاندارد، تعیین نرخ مسکن را به دست بازار که می تواند دلالان یا صاحبان منازل است بسپارد چراکه بازار دارای تمرکز و مرکز تصمیم گیری واحد نیست. مردم نیز که نیازمند مسکن هستند، مجبورند اجاره بها را در هر شرایطی تامین کنند.

وی با طرح این پرسش که یک خانواده با درآمد ماهیانه یک میلیون پانصد هزار تومان چگونه ماهی 2میلیون تومان باید کرایه خانه بدهند، بیان کرد: مسئولان یا مردم و مشکلات شان را نمی بینند یا بلد نیستند چگونه مشکلات را برطرف کنند. از همین رو می گویم اگر وضعیت مسکن در  استان تهران به همن منوال ادامه یابد، به طور حتم حاشیه نشینی، پارک نشینی، چادر نشینی در کلان شهر تهران شکل می گیرد زیرا برخی  ازمردم توان پرداخت اجاره مسکن را ندارند.

این عضو کمیسیون امنیت ملی خاطر نشان کرد: بارها زمانی که از دولت دهم یا یازدهم سوال کردیم چه برنامه ای برای مسکن دارند، تنها اقدامات دولت آقای احمدی نژاد در زمینه مسکن مهر را زیر سوال بردند. امروز سوال من از دولت این است؛ فرض کنیم که پروژه مسکن مهر پروژه‌ای اشتباه بوده و شکست خورده است، در سه سال آینده برنامه دولت برای مسکن خانواده ها چیست؟


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/571754

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها