دوشنبه 1397/12/27
عضو کمیسیون شوراهای مجلس در گفت و گو با نیوزفا:

ناکارآمدی شورای پنجم تهران پویا را تبدیل به تهران خفته کرده است

  • کد خبر: ۵۷۱۳۲۶
  • تاریخ انتشار: ۱۱ تیر ۱۳۹۷ - ۰۴:۵۱ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: یک سال است که تهران به خوابی مصنوعی که ساخته مدیران شهری است فرو رفته و هیچ عملکرد رو به جلو از جنس توسعه و پیشرفتی در ابعاد مختلف آن نمی بینیم. آن هم در شرایطی که تهران حکم نماینده سایر شهرها را دارد و در ابعاد بین المللی پایتخت کشورمان به حساب می آید.
 ناکارآمدی شورای پنجم تهران پویا را تبدیل به تهران خفته کرده است

 

ابوالفضل ابوترابی در گفت وگو با نیوزفا، با انتقاد از عملکرد تیم مدیریت شهری تهران چه در شهرداری و چه در شورای پنجم شهر تهران تصریح کرد: در حدود یک سال گذشته از زمان شکل گیری تیم مدیریت شهری جدید تا امروز با وجود آنکه مدیران همگی از یک جناح سیاسی منتخب شده اند اما عملا در شهر اتفاقی نیفتاده و حتی یک پروژه جدید کلید نخورده یا افتتاح نشده است.

نماینده مردم نجف آباد در مجلس دهم با ابراز تاسف از اینکه در دور جدید مدیریت شهری علی رغم آنکه اعضای شورا تک جناحی و تک صدا هستند اما مردم تاکنون شاهد تشکیل یک شورای بلوغ یافته و مستقل نبوده ایم، ادامه داد: نه شورا عملکرد مستقل داشته و نه شهردار قبلی یعنی اقای نجفی. شهردار جدید هم که هنوز قضاوت درباره عملکردش کمی زود است. علت این مشکلات چیست در حالی که تهران کلانشهر پر ظرفیت و پر توانی برای توسعه در ابعاد مختلف است.

ابوترابی با ابراز تاسف از اینکه تهران امروز پویایی گذشته را ندارد و قطار توسعه آن خیلی وقت است که کند یا از ریل خارج شده است خاطر نشان کرد: روزانه شاهد سیل عظیمی از مهاجرت ها به سمت تهران هستیم. از سوی دیگر تهران کلانشهری است که روزانه به اندازه بسیاری از کشورهای اروپایی جمعیت در دل خود جای می دهد. وقتی ارائه خدمات به این جمعیت به اندازه مطلوب نباشد، بی شک در آینده مشکلات قد علم می کنند.

این عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی دلیل تمامی این نقایص شهر و شهرداری را ضعف اعضای شورای پنجم شهر تهران و سایه سنگین سیاسی کاری ها بر سر این نهاد مردمی دانست و یادآوری کرد: امروز در تهران نه تنها شاهد توقف پیشرفت پروژه ها هستیم، بلکه توسعه فضای سبز و ارائه خدمات به منظور نگهداشت روزانه پایتخت نیز از کیفیت گذشته برخوردار نیست. این در حالی است که رفع تمامی این کاستی ها از وظایف شهردار و نظارت و پیگیری شورای شهر است که من به شخصه باید بگویم در تیم مدیران جدید چنین توانی را نمی بینم.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/571326

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها