پنجشنبه 1398/01/29
گودرزی در واکنش به اظهارات شورایی ها درباره 1300ملک شهرداری:

واگذاری مالکیت املاک شهرداری صحت ندارد/شهرداری مکلف به در اختیار گذاشتن برخی اماکن در حوزه های اجتماعی فرهنگی است

  • کد خبر: ۵۷۰۹۹۷
  • تاریخ انتشار: ۱۰ تیر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰ ق.ظ
  • گروه خبر: شهری
معاون شهردار اسبق تهران با اشاره به اظهارات اخیر برخی اعضای شورای شهر مبنی بر واگذاری 1300فقره ملک شهرداری گفت: مالکیت هیچ یک از املاک مطروحه واگذار نشده و اگر مستندات تخلفاتی در این باره است، بهتر است به مردم ارائه شود.
واگذاری مالکیت املاک شهرداری صحت ندارد/شهرداری مکلف به در اختیار گذاشتن برخی اماکن در حوزه های اجتماعی فرهنگی است

 

به گزارش نیوزفا تغییر مدیریت شهری امری طبیعی است اما وقتی که شائبه های سیاسی چاشنی رفتارهای مدیران شهری بشود، آن وقت ملغمه ای ایجاد می شود که ماحصل آن می شود تشویش و حتی فریب افکار عمومی. اتفاقی که با تغییر مدیریت شهری تهران در شهریورماه96 رخ داد. البته شهردار جدید تهران محمدعلی افشانی موکدا اعلام کرده که هدفش فقط کارکردن است و تا امروز هم این را اثبات کرده که بجای ایجاد حواشی و یا دروغ پردازی می خواهد تهران خوابیده در دوره مدیریت محمدعلی نجفی را به تهران پویای قبل بازگرداند. این در حالی است که نجفی شهردار چندماهه پایتخت و برخی اعضای شورای پنجم شهر با اعلام آمار و ارقام ساختگی و جعلی سعی در تخریب مدیریت شهری دوره قالیباف را دارند.

طی کمتر از یک سال اخیر که سکان هدایت پایتخت به دست شورای پنجم و نجفی شهردار منتخب شان افتاد، اخبار متفاوت و البته بدون سند بسیاری درباره تخلفات صورت گرفته در دوره 12ساله مدیریت محمدباقر قالیباف مطرح شده که گرچه مرجع رسمی و قانونی برای اظهارنظر در این باره قوه محترم قضاییه است، اما همچنان این افراد به اعلام اعداد و ارقام نادرست خود ادامه می دهند.

یکی از نمونه این اظهارنظرات ادعای اخیر میرلوحی معاون اجرایی شورای پنجم شهر تهران است که گفته 1300 فقره ملک از سوی سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران در دوره مدیریت شهری قبل با بی انضباطی و اغلب به اشخاص و افرادی که خود در این حوزه فعال بوده اند، واگذار شده است. حبیب زاده و فراهانی هم اظهارات تامل برانگیز و بدون سندی را در این باره داشته اند. صحت و سقم اظهارات آنان را از قدرت اله گودرزی، معاون مالی و اقتصاد شهری شهردار قالیباف جویا شدیم.

وی با بیان اینکه املاک واگذار شده در شهرداری به دو دسته تقسیم می شود، می گوید: دسته اول همان املاکی است که از طریق تعاونی ها واگذار شده است که توسط دستگاه محترم قضایی 200مورد آن بررسی و احکام مربوطه از سوی بازپرس محترم صادر شده است.

گودرزی درباره بخش دوم املاک شهرداری اظهار داشت: واگذاری املاک و مستغلات به حوزه های های فرهنگی مانند کتابخانه، مسجد، حسینیه و دارالقران و حوزه های اجتماعی برای نگهداری از سالمندان، ترک اعتیاد، آسیب های اجتماعی و... به موسسات و برای بهره برداری کوتاه مدت و قابل تمدید صورت گرفته است.

وی افزود: این وظایف در قانون مجلس و آیین نامه مصوب هیات دولت وجود دارد که شهرداری را مکلف به در اختیار گذاشتن این گونه اماکن کرده است.

گودرزی تاکید می کند که تمامی مستندات دراین خصوص در سازمان املاک شهرداری تهران مسبوق به سابقه است.

معاون شهردار اسبق تهران در ادامه بیان می دارد: اگر هریک از اعضای شورای شهر یا افرادی که مدعی هستند تخلفی در این باره صورت گرفته، سندی دارند، بهتر است آن را ارائه دهند تا مردم خود قضاوت کنند. این را بارها تاکید کرده ام.

به گزارش نیوزفا شواهد و اسناد حاکی از آن است، درخصوص واگذاری 1300ملک شهرداری در دوره پیشین مدیریت شهری تخلفی صورت نگرفته است. بنابراین ای کاش اعضای فعلی شورای شهر تهران که منتقد سرسخت عملکرد شورای چهارم هستند، بجای سیاسی کاری و ادعاهای فاقد مستندات تلاش کنند تا کارنامه قابل قبولی ارائه دهند زیرا به عمل کار برآید، به سخندانی نیست!


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/570997

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها