دوشنبه 1398/01/05

آماده باش در رقه علیه داعش

  • کد خبر: ۵۶۸۴۲۲
  • تاریخ انتشار: ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۴ ق.ظ
  • مرجع خبر: افکارنیوز
  • گروه خبر: سیاسی
نیروهای سوریه دموکراتیک امروز (یکشنبه) در تمامی نقاط شهر رقه در شمال سوریه حالت فوق العاده و ممنوعیت رفت‌وآمد اعلام کردند.
<a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>آماده باش 
</a> در رقه علیه <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>داعش
</a>

نیروهای سوریه دموکراتیک (قسد) با انتشار بیانیه‌ای در سایت خود درباره دلیل این اقدام اعلام کردند: دستگاه‌های اطلاعاتی نیروهای ما به اطلاعاتی دست یافته‌اند که حاکی از ورود گروه‌هایی تروریستی به شهر رقه است.

در این بیانیه آمده است: طبق اطلاعات به دست آمده، این گروه‌های تروریستی که برای داعش ی‌ها کار می‌کنند و از طرف "برخی‌ها" حمایت مالی می‌شوند، با هدف آغاز حملاتی برای برهم زدن امنیت و آرامش عمومی وارد رقه شده‌ است.

بنا بر این گزارش، نیروهای سوریه دموکراتیک در تمامی نقاط شهر رقه و نیز ورودی‌ها و خروجی‌های آن جهت ممانعت از هرگونه حمله تروریستی احتمالی مستقر شده‌اند.

در بیانیه مذکور اعلام شد، حالت فوق العاده و ممنوعیت رفت‌وآمد در رقه از صبح یکشنبه تا صبح سه‌شنبه برقرار خواهد بود.

خبرگزاری اعماق وابسته به گروه تروریستی داعش پیشتر اعلام کرده بود، در انفجاری که روز جمعه رخ داد، تعدادی از نیروهای قسد کشته و تعدادی دیگر زخمی شدند.

اعماق تاکید کرد، این اولین انفجار از زمان کنترل نیروهای قسد بر شهر رقه در سال گذشته بود. رقه زمانی پایتخت خلافت خودخوانده داعش نام گرفته بود.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/568422

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها