چهارشنبه 1397/12/01

هدف ایران، طلسم شکنی در برابر اروپایی‌ها

  • کد خبر: ۵۶۷۵۹۳
  • تاریخ انتشار: ۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۷ ق.ظ
  • مرجع خبر: خبرآنلاین
  • گروه خبر: ورزشی
تیم ملی ایران تا به حال نتوانسته در برابر تیم‌های اروپایی در جام جهانی پیروز شود.


  تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی 2018 روسیه مقابل اسپانیا شکست خورد تا همچنان طلسم نبردن تیم های اروپایی در ادوار جام جهانی ادامه داشته باشد.

تیم ملی فوتبال ایران از زمانی که در رقابت های جام جهانی  حضور داشته است، تاکنون نتوانسته مقابل تیم های اروپایی پیروز شود.

 در سال 1978 که مصادف با اولین حضور ایران در جام جهانی بود بهترین نتیجه تیم ملی مقابل تیم های اروپایی بدست آمد و شاگردان حشمت مهاجرانی موفق شدند اسکاتلند قدرتمند آن زمان را با نتیجه 1-1 متوقف کنند. اما ایران در همان جام مقابل هلند تن به شکست 3 بر 0 داد. در جام جهانی 1998 شاگردان جلال طالبی اگرچه بردی تاریخی را مقابل آمریکا به دست آوردند اما در مقابل یوگسلاوی و آلمان شکست خوردند تا ناکامی مقابل تیم های اروپایی همچنان ادامه داشته باشد. شکست 2-0 مقابل پرتغال در جام جهانی 2006 و باخت 3-1 مقابل بوسنی و هرزگوین در جام جهانی 2014 نیز مأموریت شکست تیم های اروپایی را جام جهانی 2018 روسیه موکول کرد.

شاگردان کی روش که در مقابل اسپانیا تن به شکست 1-0 دادند این فرصت را دارند تا در آخرین بازی گروهی خود از سد پرتغال بگذرند تا علاوه بر صعود به دور بعد، این طلسم را هم بشکنند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/567593

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها