چهارشنبه 1397/12/01

نوسان طلا در کمترین قیمت 6ماه گذشته

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با 1.94 دلار کاهش 1272.72 دلار فروخته شد که در نزدیکی پایین رقم 6 ماه گذشته است که دیروز ثبت شد.

 به گزارش رویترز، قیمت طلا در اطراف کمترین رقم 6 ماه گذشته در نوسان است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، روز گذشته قیمت طلا به علت تقویت دلار و تقویت اوراق قرضه آسیایی به کمترین رقم 6 ماه گذشته رسید.

هر اونس طلا با 1.94 دلار کاهش 1272.72 دلار فروخته شد. طلا روز گذشته به کمترین میزان از 22 دسامبر برابر با 1270 دلار رسیده بود.

بارناباس گان، تحلیلگر بانک ا‌سی‌بی‌سی گفت طلا همانند سایر دارایی امن نظیر «ین» و اوراق قرضه خزانهداری آمریکا، سهم خود به عنوان دارایی امن را بازی نکرده است.

معمولا طلا در زمان بروز بی‌ثباتی های سیاسی و مالی، به عنوان دارایی امن محسوب می‌شود و افزایش قیمت دارد.

با شدت گرفتن ریسک در بازار به علت نگرانی در مورد جنگ تجاری میان واشنگتن و پکن، دلار در برابر سبدی از ارزهای بین‌المللی ثابت ماند.

بازارهای آسیایی پس از صبح پرنوسان، در اثر تشدید بی‌ثباتی در مورد اختلاف تجاری شعله ور شده میان آمریکا و چین، افزایش ارزش را ثبت کردند.

یک تاجر اهل هنگ‌کنگ گفت اثر جنگ تعرفه‌ای، کالاهای اساسی تحت فشار زیادی هستند. یک دلار تقویت شده به قیمت طلا فشار کاهشی وارد می‌کند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/566890

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها