دوشنبه 1398/01/05

اولین پیروزی قاره آفریقا در جام جهانی

شگفتی‌ساز جام جهانی ۲۰۰۲ اولین پیروزی آفریقایی‌ها در جام بیست و یکم را رقم زد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، در آخرین دیدار دور اول مرحله گروهی جام جهانی 2018 تیم‌های لهستان و سنگال به مصاف هم رفتند که نماینده آفریقا موفق شد با نتیجه 2 بر یک به پیروزی برسد. گل‌های سنگال را سیونک (37 - گل به خودی) و نیانگ (60) به ثمر رساندند و برای لهستان نیز کرچویاک در دقیقه 86 گلزنی کرد.

در این بازی که ساعت 17:30 به وقت تهران در ورزشگاه اسپارتاک مسکو و به قضاوت شکرالله بحرینی در گروه H  جام جهانی انجام شد، ضربه گوایه در دقیقه 38 به سیونک برخورد کرد و به گل اول سنگال تبدیل شد تا تعداد گل‌ به خودی‌ها جام باز هم افزایش پیدا کند. سنگال با این گل به خودی مزد برتری نسبی‌اش را گرفت و نیمه اول را یک بر صفر پیروز به رختکن رفت.

در نیمه دوم بازی با تعادل نسبی پیش می‌رفت که اشتباه بازیکن  و شزنی، سنگربان لهستان به نیانگ اجازه داد در دقیقه 60 اختلاف را دوبرابر کند. تلاش لهستان برای جبران به گل کرچیویاک در دقیقه 86 انجامید اما حملات تیم شرق اروپا برای به تساوی کشاندن نتیجه‌ای نداشت و سنگال با حفظ برتری 2 بریک، اولین پیروزی قاره آفریقا در جام جهانی 2018 را رقم زد، ضمن اینکه سانه در دقیقه 49 و گوایه در دقیقه 72 از سنگال و کرچویاک از لهستان در دقیقه 12 اخطار گرفتند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/566597

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها