پنجشنبه 1398/01/29
پروانه مافی در گفت و گو با نیوزفا تاکید کرد:

مدیران پایتخت معضل آلودگی هوا و ترافیک را فراموش نکنند/یکپارچه سازی قوانین در مدیریت بحران استان تهران

  • کد خبر: ۵۶۶۲۹۰
  • تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۵ ب.ظ
  • گروه خبر: شهری
عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی از اعضای شورای پنجم شهر تهران خواست معضلات اصلی تهران که آلودگی هوا و ترافیک هستند را در لابلای سایر برنامه ریزی های شان فراموش نکنند و گفت: متاسفانه تهران با انباشت مشکلات در زمینه حمل و نقل شهری مواجه است که اگر همچنان مورد کم توجهی واقع شود، در آینده بی هیچ تردیدی شاهد ایجاد اختلالات گسترده در زندگی شهروندان خواهیم بود.
مدیران پایتخت معضل آلودگی هوا و ترافیک را فراموش نکنند/یکپارچه سازی قوانین در مدیریت بحران استان تهران

پروانه مافی در گفت وگو با نیوزفا با اشاره به اینکه در کنار رفع مشکلات حوزه حمل و نقل شهری باید تدوین برنامه سوم شهرداری در دستور کار اعضای شورا قرار بگیرد، تصریح کرد: تدوین برنامه سوم شهرداری از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هم اکنون از سوی کارشناسان دولت و مجلس در دست بررسی است، اما مهم این است که این برنامه باید هر چه زودتر در دستور کار شهرداری قرار بگیرد تا شاهد رفع خلاء های مدیریت شهری باشیم.

وی بر توجه ویژه اعضای شورای پنجم شهر تهران بر تامین منابع درآمدهای پایدار پایتخت و به سرانجام رسیدن لایحه جامع مدیریت شهری تهران تاکید کرد و افزود: امروز لازم است که دولت در کنار شهرداری لایحه جامع مدیریت شهری را به سر منزل مقصود برساند چراکه تهران به عنوان الگوی سایر کلان شهرها می بایست از انسجام مدیریتی بیشتری در حوزه شهر و شهرنشینی برخوردار باشد.

نماینده مردم تهران در مجلس دهم خاطرنشان کرد: متاسفانه در زمینه یکپارچه سازی مدیریت استان تهران در زمینه بحران ها نیز شاهد یکسری تناقض های قانونی هستیم که در زمان وقوع حوادث، خود تبدیل به معضل می شوند. به طوری که بر اساس قانون در شهرستان های استان تهران در زمان حوادث مدیر بحران استاندار است و در شهر تهران شهردار، لازم است که شورای شهر تهران در کنار دولت این تناقض های قانونی را نیز برطرف و به یک وحدت رویه و یگانگی مدیریتی برسند که این مهم نیز باید در دستور کار شورای پنجم واقع شود.

 


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/566290

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها