چهارشنبه 1397/12/01

سرقت مأمور قلابی از سالخوردگان

مجرم سابقه‌داری که با وجود تحمل محکومیت 11 ساله، بلافاصله پس از آزادی از زندان سرقت‌های خود را از سر گرفته بود، دوباره دستگیر شد.

  به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از شرق، پیرمردی روز 29 اردیبهشت با مراجعه به کلانتری بی‌سیم به مأموران اعلام کرد راننده خودروی پراید مشکی‌ای درحالی‌که خودش را مأمور پلیس معرفی کرده، از او سرقت کرده و بعد از دزدیدن کارت عابربانک او از حسابش برداشت کرده است. با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع «سرقت تحت پوشش مأمور»، پرونده برای رسیدگی در اختیار اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. مال‌باخته در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: «پیاده در حال تردد بودم که یک خودروی پراید مشکی به من نزدیک شد و ناگهان راننده‌اش مرا صدا زد. این شخص ضمن معرفی خود به‌عنوان مأمور از من درخواست مدارک شناسایی کرد و در ادامه با گرفتن دو کارت عابربانک، با تهدید و اجبار رمز عابربانک‌ها را گرفت. سپس با طرح این ادعا که برای تحویل‌گرفتن مدارک باید به کلانتری مراجعه کنم، به‌سرعت از محل متواری شد. مدتی از دورشدن این شخص نگذشته بود که با آمدن پیامک عابربانک متوجه برداشت مبلغ 22‌میلیون تومان از حساب‌های خود شدم».کارآگاهان با چهره‌نگاری موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار و حرفه‌ای مأمورنما به نام نظام (40ساله) شدند که بارها به اتهام سرقت‌های تحت پوشش مأمور دستگیر و روانه زندان شده بود. بررسی سوابق این متهم حکایت از آن داشت که او آخرین‌بار در سال 1385 به اتهام سرقت تحت پوشش مأمور دستگیر و به 11 سال زندان محکوم شد و تمام این مدت نیز در زندان بود، اما پس از آزادی مجددا ارتکاب جرائم خود را از سر گرفت.

بعد از شناسایی تصویر «نظام» ازسوی مال‌باخته، کارآگاهان با بهره‌گیری از اطلاعات به‌دست‌آمده از این متهم سابقه‌دار و انجام اقدامات پلیسی، مخفیگاه او را در شهرستان شهریار، منطقه ملارد پیدا و او را دستگیر کردند. این متهم پس از انتقال به پلیس آگاهی به سرقت از مال‌باخته و همچنین انجام ده‌ها سرقت مشابه از افراد پیر و سالخورده اعتراف کرد. در ادامه رسیدگی به پرونده و با انجام اقدامات ویژه پلیسی، متهم علاوه‌بر اعتراف صریح به ده‌ها فقره سرقت در مناطق گوناگون تهران، به ده‌ها فقره سرقت تحت پوشش مأمور در شهرستان مشهد نیز اعتراف کرد و درحال‌حاضر هماهنگی لازم برای انجام تحقیقات از متهم در پلیس آگاهی شهرستان مشهد نیز انجام شده تا پس از تکمیل تحقیقات در پلیس آگاهی تهران بزرگ، متهم در اختیار پلیس آگاهی شهرستان مشهد قرار گیرد.

سرهنگ کارآگاه داوود‌فرد، معاون مبارزه با سرقت‌های خاص پلیس آگاهی تهران بزرگ درباره این پرونده گفت: در ادامه رسیدگی به پرونده و با توجه به اعتراف صریح متهم به ده‌ها فقره سرقت و شناسایی تعدادی از مال‌باختگان، به‌منظور شناسایی دیگر جرائم ارتکابی متهم و همچنین سایر شکات و مال‌باختگان، هماهنگی لازم با دادیار ارجاع دادسرای ناحیه 34 تهران برای انتشار تصویر بدون پوشش متهم انجام شده است و از مال‌باختگانی که موفق به شناسایی تصویر متهم شده‌اند، دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به نشانی اداره پنجم پلیس آگاهی تهران بزرگ در خیابان وحدت اسلامی مراجعه کنند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/565764

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها