پنجشنبه 1398/01/29

انتقاد از قطع شدن حق عائله‌مندی فرهنگیان

  • کد خبر: ۵۶۵۴۷۱
  • تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۰ ب.ظ
  • مرجع خبر: روز پلاس
  • گروه خبر: شهری
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس گفت: وزارت آموزش و پرورش حق عائله‌مندی فرهنگیان مجرد را قطع کرده است.
حمیدرضا حاجی بابایی در گفتگویی با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش حق عائله‌مندی فرهنگیان مجرد را قطع کرده است، گفت: در پی این اقدام نامه ای به رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: وزارت آموزش و پرورش در اسفند ماه ۱۳۹۶، بر اساس رای دیوان عدالت اداری حق عائله مندی خانم های مجرد شاغل در آموزش وپرورش را قطع کرده حال آنکه خانم های مجرد فرهنگی در بیشتر موارد به علت تقبل هزینه های زندگی پدر و مادر و سایر افراد خانواده فرصت تشکیل خانواده را از دست داده اند.

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود و در نظر گرفتن اینکه این گروه از فرهنگیان، در حال حاضر نیز تنها حمایت کننده های خانواده های خود هستند، از کمیسیون فرهنگی مجلس درخواست شده، این موضوع را در اولویت بررسی قرار دهد.

وی تاکید کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس باید نسبت به ارائه راهکارهای قانونی به دولت برای برقراری مجدد حق عائله مندی خانم های مجرد شاغل در آموزش و پرورش اقدام لازم را بعمل آورد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/565471

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها