پنجشنبه 1398/01/29

محسن هاشمی: پیروزی‌های ورزشی بهانه‌ای برای تزریق نشاط و امید به جامعه است / مراقب باشیم این روحیه نشاط با شکست‌های احتمالی تضعیف نشود

  • کد خبر: ۵۶۵۴۴۸
  • تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۷ ق.ظ
  • مرجع خبر: انتخاب
  • گروه خبر: شهری
رئیس شورای شهر تهران اعلام کردکه باید مراقب روحیه نشاط مردم در پی موفقیت‌های ورزشی باشیم.

محسن هاشمی صبح امروز در جلسه علنی شورای شهر تهران با بیان اینکه با اشاره به تقارن عید فطر و پیروزی تیم فوتبال و والیبال، گفت: ورزش قهرمانی نمادی برای دوستی ملت‌ها و تبلور روحیه موفقیت طلبی در جامعه است.

وی با بیان اینکه در دو سال گذشته اتفاقات منفی و اخبار ناگوار فراوانی زیادی داشته است،‌ گفت: این پیروزی‌ها ارزش‌شان دو چندان است چرا که بهانه‌ای برای تزریق نشاط و امید به جامعه و ارتقای سطح اعتماد به نفس و موفقیت طلبی در جوانان به عنوان سرمایه‌های اصلی کشور است.

وی با بیان اینکه باید مراقب باشیم که این روحیه نشاط با شکست‌های احتمالی تضعیف نشود، گفت: ایرانیان نماد مدارا، گفت‌وگو و تبادل فرهنگی هستند و جام جهانی فوتبال و لیگ جهانی والیبال فرصتی برای نمایش فرهنگ غنی ایران در سطح بین‌المللی است.

رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه خوشبختانه مسئولان فرهنگی پایتخت نیز با استفاده از زیرساخت‌های مناسب فرصت حضور با نشاط شهروندان برای تماشای مسابقات ملی را فراهم کردند، گفت: پخش سرود ملی، دعوت از چهره‌های فرهنگی برای تماشای مسابقات در کنار مردم و به اشتراک گذاشتن دیدگاه‌ها و تجربیات سازنده در فعالیت‌های اجتماعی می‌تواند در ایجاد رفتارهای هنجارمند و تقویت هیجان در جامعه موثر باشد.

هاشمی در پایان با اشاره به نماز وحدت بخش عید فطر گفت: امیدواریم سخنان و اشعار تفرقه آمیز در وحدت و همدلی مسئولان و مردم خللی به وجود نیاورد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/565448

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها