پنجشنبه 1398/02/05

هوای تهران سالم است / احتمال افزایش غلظت ذرات معلق

  • کد خبر: ۵۶۵۴۴۶
  • تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۵۰ ق.ظ
  • مرجع خبر: انتخاب
  • گروه خبر: شهری
مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران با بیان اینکه در حال حاضر هوای تهران در شرایط سالم است، از احتمال افزایش غلظت ذرات معلق و گرد و غبار خبر داد. وی اظهار کرد: دمای تهران تا فردا افزایش جزئی خواهد یافت. در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص ۶۶ در شرایط سالم قرار دارد.

حسین شهبازی   اظهار کرد: پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از افزایش میزان ناپایداری جوی در بعدازظهر امروز(۲۷ خرداد) است و در برخی ساعات وزش باد موثر با بزرگی ۳ تا ۵ متر بر ثانیه از سمت نواحی غربی و جنوب غربی انتظار می‌رود.

وی ادامه داد: طبق نتایج پیش‌بینی کیفیت هوا، وزش باد در برخی ساعات طی امروز (۲۷ خرداد) افزایش موقتی غلظت ذرات معلق را به دنبال خواهد داشت.

به گفته مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، این وضعیت جوی فردا (۲۸ خرداد) کمابیش ادامه خواهد داشت و برای برخی ساعات وزش باد به بزرگی بالاتر از ۵ متر برثانیه از سمت نواحی جنوبی و جنوب شرقی پیش‌بینی می‌شود.

شهبازی تاکید کرد: بر این اساس انتظار می‌رود وزش باد در برخی ساعات طی فردا (۲۸ خرداد) سبب خیزش گرد و خاک و افزایش غلظت ذرات معلق در سطح شهر شود.

وی اظهار کرد: دمای تهران تا فردا افزایش جزئی خواهد یافت.

مدیر واحد مدل‌سازی و پیش‌بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: در حال حاضر کیفیت هوای تهران با شاخص ۶۶ در شرایط سالم قرار دارد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/565446

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها