پنجشنبه 1398/01/29

دمای هوای کشور افزایش می‌یابد

  • کد خبر: ۵۶۵۱۷۴
  • تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶ ب.ظ
  • مرجع خبر: انتخاب
  • گروه خبر: شهری
سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور گفت: دمای هوای کشور به ویژه در مناطق شمالی و دامنه‌های البرز طی امروز و فردا با افزایش نسبی روبرو خواهد شد.
مسعود حقیقت گفت: امروز شنبه در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در برخی نقاط شمال غرب به ویژه مناطق شمالی آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، استان گیلان، استان مازنداران و ارتفاعات استان‌های زنجان، قزوین، البرز، تهران، سمنان رگبار باران، رعد و برق و وزش باد شدید موقت رخ می‌دهد.
وی ادامه داد: فردا (یکشنبه) باز در مناطق شمالی استان‌های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل و ارتفاعات البرز، رگبار و رعد و برق بوقوع می‌پیوندد، اما در سایر مناطق کشور هم پدیده خاصی وجود ندارد.
به گفته حقیقت، امروز در منطقه زابل گرد و خاک و وزش باد شدید داریم و طی دو سه روز آینده باز در خوزستان، بوشهر و ایلام گرد و خاک داریم، اما از دوشنبه به بعد، سواحل و استان‌های شمالی خنک‌تر می‌شوند.
سرپرست مدیریت شبکه پایش سازمان هواشناسی کشور با اشاره به روند افزایشی دما گفت: به نظر می‌رسد با این شرایط شالیکاران باید مراقب باشند که آب شالیزار‌ها قطع نشود و همچنین زنبور داران و گلخانه داران باید مراقب افزایش دما در استان‌های ساحلی خزر باشند.
حقیقت ادامه داد: در استان‌های جنوبی کشور با توجه به روند افزایشی دما باید عملیات محلول پاشی در ساعات میانی روز انجام نشود.
وی در خصوص دمای هوای تهران نیز گفت: دیروز بیشینه دمای هوای تهران ۳۳ درجه سانتی گراد بود و امروز بیشینه هوای پایتخت به ۳۶ درجه سانتی گراد و فردا و پس فردا به ۳۷ درجه سانتی گراد می‌رسد.
حقیقت در مورد سردترین و گرم‌ترین مناطق کشور نیز گفت: ورزقان در استان آذربایجان شرقی امروز صبح با دمای مثبت ۷ درجه سانتی گراد خنک‌ترین منطقه و ایرانشهر در استان سیستان و بلوچستان با دمای مثبت ۴۶ درجه سانتی گراد گرم‌ترین منطقه بوده است.
لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/565174

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها