پنجشنبه 1397/11/04
حاجی‌دلیگانی مطرح کرد

تهدید شهر اصفهان با طوفان‌های نمک

  • کد خبر: ۵۶۴۶۹۵
  • تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۱ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: گوناگون
حسینعلی حاجی‌دلیگانی ظهر امروز در مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان برخوار اظهار کرد: اتباع بیگانه، غیرقانونی و آرام‌آرام مشاغل خدماتی هم، چون طلافروشی، ساخت‌وساز مسکن، آجرپزی، فروش میوه و تره‌بار و ده‌ها شغل دیگر را اشغال کرده‌اند و به مشکل امنیتی در این شهرستان تبدیل شده‌اند.
نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخواردرمجلس گفت: اراضی شهرستان برخوار بدترین وضعیت را به لحاظ کاهش عمق سفره‌های آب زیرزمینی و خشکیده شدن قنوات کشاورزی دارند و طوفان‌های نمک این شهرستان، اصفهان را تهدید می‌کند.

حسینعلی حاجی‌ دلیگانی ظهر امروز در مراسم معارفه فرماندار جدید شهرستان برخوار اظهار کرد: اتباع بیگانه، غیرقانونی و آرام‌آرام مشاغل خدماتی هم، چون طلافروشی، ساخت‌وساز مسکن، آجرپزی، فروش میوه و تره‌بار و ده‌ها شغل دیگر را اشغال کرده‌اند و به مشکل امنیتی در این شهرستان تبدیل شده‌اند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس خاطرنشان کرد: این معضل در حال نزدیک شدن به بحران است که این کارگران غیرمجاز بدون آن‌که مالیاتی بپردازند مشغول کار شده، از اشتغال کارگران ایرانی جلوگیری می‌کنند و با گسترش بیکاری جوانان در این شهرستان به معضلات اجتماعی هم دامن زده‌اند.

حاجی‌ دلیگانی ادامه داد: اراضی این شهرستان بدترین وضعیت را به لحاظ کاهش عمق سفره‌های آب زیرزمینی و خشکیده شدن قنوات کشاورزی دارند و طوفان‌های نمک از این شهرستان، شهر تاریخی اصفهان را تهدید می‌کند.

نماینده مردم شاهین‌شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی از طرح سؤال از وزیر راه و شهرسازی در مجلس درباره مشکل عبور راه‌آهن از شهرستان برخوار خبر داد و اضافه کرد: در این طرح با عبور قطار سریع‌السیر تهران-اصفهان از این شهرستان، دو شهر دولت‌آباد و دستگرد با کشیده شدن دو دیوار ۴ کیلومتری از یکدیگر جدا می‌شوند، در این باره به دفعات به مسؤولان وزارت راه پیشنهاد کردیم بخشی از راه‌آهن در حال احداث را از زیرزمین عبور دهد تا این مشکل به وجود نیاید.

وی به‌کارگیری مدیران ناکارآمد را معضل دیگری در برخی از سمت‌های اجرایی دو شهرستان شاهین‌شهر و میمه و برخوار برشمرد و از مسؤولان استانی خواست عملکرد این دسته از مدیران را بیشتر تحت نظارت و ارزشیابی قرار دهند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/564695

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها