دوشنبه 1397/11/01

برای خرید خودرو کمی دست نگه دارید

  • کد خبر: ۵۶۴۲۵۱
  • تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۴:۰۹ ب.ظ
  • مرجع خبر: روز پلاس
  • گروه خبر: اقتصادی
دبیر انجمن واردکنندگان خودرو یکی از موثرترین راه ها برای مدیریت بازار خودرو و اعتراض به روند فعلی افزایش بی رویه قیمت خودروهای داخلی و خارجی در بازار را، نخریدن دانست.
مهدی دادفر با بیان این مطلب گفت: چنانچه بخواهم به یک رفیق در خصوص بازار فعلی خودرو نصیحت کنم حتما از وی می خواهم که برای خرید خودرو کمی دست نگاه دارد و در این فضا خودروی داخلی و وارداتی نخرد زیرا قیمت فعلی این خودروها بیش از ارزش واقعی آنها است.

وی ادامه داد: هر کالایی یک ارزش مشخص دارد و نمی توان از آن بیشتر برایش ارزش گذاری کرد اما؛ شرایط فعلی بازار خودرو کاملا برعکس شده و قیمت بازار برای هر دو مدل داخلی و وارداتی غیر واقعی است و البته در این میان، مقصر این رخداد را باید در جای دیگری یافت.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو با تاکید بر این مطلب که دولت و تصمیماتی که از سال گذشته کلید زد در فضای فعلی بازار نقش اصلی را ایفا می کند، گفت: خودرو یکی از ارکان و نیازهای اساسی خانواده ایرانی است و دولتی ها این موضوع را به خوبی می دانند از همین رو در سال گذشته با هدف مهندسی بازار خودرو به نفع دو شریک تجاری ایران خودرو و سایپا و البته داخلی سازها، مانع از واردات خودرو شد.

وی افزود: متاسفانه اتفاقات این روزها محصول تصمیم گیری های غیر کارشناسی بدنه دولت و مشاورانش است که متاسفانه هیچ شناختی از خودرو و بازار آن ندارند.

دادفر تصریح کرد: افزایش قیمت های فعلی برای داخلی ها و وارداتی ها به هیچ عنوان قابل پذیرش نیست و صد درصد این افزایش هیچ ربطی به نرخ ارز و تحریم های هنوز نیامده ندارد.
وی بیان کرد: برخی می گویند دلار گران شده و همین دلیل افزایش قیمت ها است من از ایشان می پرسم مگر ارز چقدر گران شده است که قیمت خودروی داخلی و خارجی به صورت تصاعدی چندین برابر قیمت واقعی بشود؟ هیچ رابطه ریاضی بین این حاشیه بازار و نرخ ارز نمی توانیم بیان کنیم.


دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اضافه کرد: دولت با هدف خالی کردن بازار از خودروهای خارجی از سال گذشته در حال صادر کردن بخشنامه و قانون است تا به شرکت های خودرویی دولتی کمک کند تا از این خلاء به وجود آمده استفاده کرده و قیمت ها را افزایش دهند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دولت بازار خودرو را نامنظم کرد و با رانتی که به برخی داد با بهانه هایی مانند جلوگیری از خروج ارز، تنظیم بازار و البته تحریم، بار مضاعفی را بر دوش مردم کشور گذاشت. متاسفانه خودرو یک کالای اساسی در زندگی مردم است و شرایط فعلی، وضع را برای خریداران خودرو و افرادی که نیاز به این خرید دارند بسیار سخت می کند اما اگر مردم در شرایط فعلی خودرو نخرند، شاید دولت پیام مناسب را از ایشان دریافت کرده و در تصمیمات خود تجدید نظر کند.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/564251

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها