یکشنبه 1397/10/30

دیپلمات ارشد روس: روابط دمشق-مسکو منحصر به فرد است

  • کد خبر: ۵۶۳۹۷۵
  • تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۲ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
یک مقام ارشد سفارت روسیه در سوریه با بیان "سطح روابط روسیه و سوریه بسیار نادر است"، بر ضرورت آزادسازی کامل سوریه از لوث اشغالگران و گروه‌های تروریستی تاکید کرد.
" ایلبروس کوتراشیف " وزیر مختار (سفیر کبیر) روسیه در سوریه در گفتگو با خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، سطح روابط دو جانبه بین روسیه و سوریه را بسیار نادر توصیف کرد.

وی افزود:ما امروز به سطحی بسیار نادر از اعتماد متقابل بین رهبران دو کشور و دو ملت در تمام زمینه‌ها رسیدیم.

کوتراشیف اظهار داشت: بعد از پیروزی‌هایی که ارتش عربی سوریه با کمک دوستان محقق کرد، بسیار حائز اهمیت است که به آزادسازی خاک سوریه از لوث اشغالگران و پاکسازی آن از گروه‌های تروریستی، چشم بدوزیم.

وی ابراز امیدواری کرد سوریه در نزدیک‌ترین زمان ممکن از لوث اشغالگران و گروه‌های تروریستی پاکسازی شود و روند سیاسی تنها راه تحقق این هدف باشد، به‌ویژه اینکه همه طرف‌ها از جمله دشمنان سوریه اذعان می‌کنند که باید تمامیت ارضی و حاکمیت سوریه و استقلال آن حفظ شود.

این مقام روس درباره تلاش‌های صورت گرفته برای پیشبرد روند سیاسی گفت: روند آستانه کارآیی خود را نشان داد و باید این روند توسعه پیدا کند تا شامل همه موضوعات سیاسی شود.

کوتراشیف افزود: منطق تحولات ضرورت حفظ روند آستانه و توسعه آن از طریق گفتگو درباره همه امور حیاتی مربوط به اوضاع سوریه را ثابت می‌کند و بعید است که تفاهمات یا توطئه‌های ترکیه و آمریکا در شمال سوریه بتواند بر این روند تاثیر بگذارد.

وزیر مختار روسیه در سوریه در ادامه اظهار داشت: شیوه‌ای که سوریه از طریق تحقق آشتی‌های محلی در پیش گرفته نتایج ملموسی در میدان داشته و وضعیت عمومی در این کشور را بهبود بخشیده است. در سایه توقف روند ژنو، دولت سوریه از طریق آشتی‌ها، تلاش‌های خود را برای بهبود اوضاع در این کشور ادامه می‌دهد.

وی درباره نقش روسیه در بازسازی در سوریه گفت: دولت سوریه برای بازسازی، اولویت را به شرکت‌های روسی داده است.

کوتراشیف گفت که دولت روسیه چند سال قبل به همه نها‌های این کشور دستور داده است که به توسعه روابط با سوریه و بهبود اوضاع در این کشور کمک کنند.

این مقام روس در پایان افزود روسیه از ابتدای بحران در سوریه بر ضرورت انجام تلاش نه فقط در عرصه نظامی بلکه در دو عرصه سیاسی و انسانی حل بحران تاکید کرده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/563975

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها