شنبه 1397/12/04

تردید مقامات آلمانی درباره نتایج نشست جنجالی سنگاپور

  • کد خبر: ۵۶۳۹۶۸
  • تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
بسیاری سیاستمداران و مقامات آلمانی درباره نتایج دیدار رهبر کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا در سنگاپور ابراز شک و تردید کرده‌اند.
:"دونالد ترامپ"، رئیس‌جمهوری آمریکا و کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی امروز صبح در سنگاپور سرانجام پس از چندین ساعت مذاکره توافق کردند.

ترامپ درباره این توافق گفت که انتظار داریم روند خلع سلاح به زودی آغاز شود. سندی که امضا کردیم بسیار جامع است.

ترامپ در کنفرانس خبری مشترکی تاکید کرد که تحریم‌های کره شمالی تا پایان خلع سلاح باقی می‌مانند.

سیاستمداران آلمانی واکنش‌های همراه با دلسردی و شک و تردیدی به دیدار رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی که مدت‌ها منتظر آن بودند نشان دادند.

"نوربرت روتگن"، رئیس کمیسیون سیاست خارجی پارلمان آلمان در این باره گفت که این مسئله بسیار بعید است که رهبر کره شمالی عقب نشینی از برنامه‌های تسلیحات اتمی خود را در نظر بگیرد.

وی افزود: ترامپ به دلیل نیاز پرستیژی شخصی به یک نتیجه تاریخی، آمریکا را در یک موضع ضعف قرار داد. این دیدار برای کیم جونگ اون یک موفقیت باورنکردنی بود که برای آن مجبور به ارائه هیچ چیز متقابلی نبود.

"یورگن هاردت"، سخنگوی سیاست خارجی فراکسیون احزاب متحد مسیحی آلمان البته دیدار رهبر کره شمالی با رئیس جمهور آمریکا در سنگاپور را به عنوان یک گام مهم و بزرگ در مسیر خلع سلاح اتمی کره شمالی و یک راه حل صلح برای شبه جزیره کره تمجید کرده و گفت که این توافق باید همچنان ملموس‌تر و مشخص‌تر شده و بخصوص اجرایی شود.

"الکساندر گراف لامبسدورف"، معاون رئیس فراکسیون حزب لیبرال دموکرات آلمان هم از یک چک وصول نشده درباره این توافق سخن گفته و تصریح کرد که بیانیه پایانی مشترک کم‌تر ملموس و مشخص بوده و بسیاری مسائل در آن باز ماند. اینکه آیا به این ترتیب سنگ بنا برای خلع سلاح اتمی کره شمالی قرار داده شده است مسئله‌ای است که باید منتظر ماند و دید.

"آنتون هوف رایتر"، رئیس فراکسیون سبز‌ها در پارلمان آلمان هم درباره نتایج این نشست ابراز تردید کرده و با تاکید بر اینکه همچنین رهبر کره شمالی هم به ندرت قابل اعتماد است گفت: ما در اینجا با دو شخصیت بی ثبات و نامتعادل در ارتباطیم. اما اگر این توافق واقعا یک خلع سلاح هسته‌ای کامل کره شمالی را با خود به همراه آورد این خبری خوشحال کننده خواهد بود.

"کاتیا کیپینگ"، رئیس چپ‌های آلمان هم تاکید کرد که همچنان باید منتظر ماند و دید که آیا این توافق به یک خلع سلاح اتمی که در آن قرار دارد منجر می‌شود. تا زمان یک خلع سلاح اتمی مطلوب و صلح آمیز در شبه جزیره کره همچنان تلاش‌های دیپلماتیک زیادی نیاز است.

"جرج پاسدرسکی"، از سیاستمداران بلند پایه حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم توافق سنگاپور بین رهبر کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا را به عنوان یک نقطه عطف تاریخی ارزیابی کرده و گفت: این توافق نشان می‌دهد که یک سیاست آشکار به نفع کشور خودش همچنین برای کل دنیا می‌تواند به نتایج مثبتی منجر شود.

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا هم نتایج نشست سنگاپور را مثبت ارزیابی کرده و تاکید کرد که اتحادیه اروپا بیانیه مشترک کره شمالی و رئیس جمهور آمریکا را تمجید می‌کند. دیدار در سنگاپور یک گام مهم و ضروری برای روند صلح در منطقه می‌باشد. توافق امضا شده نشان می‌دهد که یک شبه جزیره کره بدون تسلیحاتت اتمی ممکن است.

رهبر کره شمالی در سندی که امضا شد خود را موظف به خلع سلاح کامل اتمی کشورش کرده است و رئیس جمهور آمریکا هم در مقابل تضمین‌های امنیتی برای کره شمالی را وعده داده است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/563968

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها