شنبه 1397/12/04

دستور تهیه ۵ ماسک زیبایی برای رفع جوش های صورت

زیبایی صورت یکی از دغدغه های اصلی افراد به حساب می آید؛ که گاهی با وجود جوش ها و لک های گوناگون در صورت باعث ناراحتی افراد می شود.
راه های زیادی از قبیل صابون های مختلف؛ لیزر درمانی؛ کرم های دارویی و … وجود دارد که باعث از بین رفتن جوش ها می شود. در این مطلب می خواهیم شما را با یکی از راه های برطرف کردن جوش صورت یعنی ماسک های زیبایی و انواع آن آشنا کنیم؛ همراه ما باشید.

۱- ماسک جوش شیرین :

تهیه این ماسک به راحتی انجام می گیرد و شما با ترکیب آب و مقداری جوش شیرین می توانید ماسکی مناسب برای پوست خود تهیه نمایید که می تواند به درمان جوش های صورت کمک کند. این ماسک را روی جوش های صورت قرار داده و بعد از گذشت یک ربع صورت را با آب ولرم شستشو دهید.

۲- ماسک عسل برای جوش صورت :

همه ما تا حدودی با خواص فوق العاده عسل آشنایی داریم، یکی از این خواص درمان مشکلات پوستی از جمله جوش ها می باشد، بدین منظور و برای تهیه ماسک عسل، مقداری عسل طبیعی را روی پوست صورت قرار دهید و بعد از نیم ساعت صورت را با آب سرد شستشو دهید.

۳- ماسک تخم مرغ و لیمو :

یک عدد سفیده تخم مرغ را با نصف پیمانه آب لیمو مخلوط نموده و روی پوست صورت قرار دهید. برای نتیجه گیری بهتر می توانید این ماسک را شب تا صبح روی صورت قرار دهید و بعد از گذشت این زمان صورت را بشویید و منتظر نتایج عالی آن برای درمان جوش صورت باشید.

۴- ماسک صورت با ماست :

استفاده از ماست را می توان یکی از روش های موثر در درمان مشکلات پوستی دانست. بدین منظور مقداری ماست کم چرب را روی پوست صورت قرار دهید و بعد از بیست دقیقه صورت را بشویید. استفاده هر روزه از ماسک ماست می تواند تاثیرات مثبتی در جهت درمان جوش های صورت داشته باشد.

۵- ماسک زرده تخم مرغ :

زرده تخم مرغ حاوی ویتامین A می باشد و می تواند نقش موثری در درمان جوش و همچنین جای جوش ها داشته باشد. بدین منظور و برای تهیه ماسک صورت برای جوش زرده و سفیده را از هم جدا نموده و زرده تخم مرغ را به مدت بیست دقیقه روی پوست صورت قرار دهید.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/563848

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها