شنبه 1397/12/04
کولیوند در گفت و گو با نیوزفا:

هنوز برای قضاوت درباره افشانی زود است/لزوم انسجام بیشتر در مدیریت شهری تهران

  • کد خبر: ۵۶۳۳۳۸
  • تاریخ انتشار: ۲۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۴ ب.ظ
  • گروه خبر: شهری
رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه اعضای شورای شهر تهران اگر می خواهند پایتخت در مسیر توسعه با سرعت مطمئنه حرکت کند باید از تشتت افکار دست بردارند، گفت: اعضای شورای شهر تهران با اینکه از یک طیف فکری هستند اما افکار متفاوتی دارند و این تشتت آرا نه تنها به شورا بلکه به ابرشهر تهران ضربه می زند
هنوز برای قضاوت درباره افشانی زود است/لزوم انسجام بیشتر در مدیریت شهری تهران

محمد جواد کولیوند در گفت و گو با نیوزفا با بیان اینکه مجموعه مدیریت شهری تهران برای رسیدن به هدف بزرگ توسعه پایتخت لازم است از میزان پراکندگی افکار در بدنه مدیریت شهری بکاهد، تصریح کرد: توسعه تهران نیاز به یک انسجام دارد چرا که امروز تهران به یک ابر شهر منطقه ای و بین المللی تبدیل شده و با وجود حجم بالای جمعیت و وسعت ارائه خدماتش نیازمند یک وحدت و انسجام مدیریتی است.

نماینده مردم کرج در مجلس دهم،  با انتقاد از مشکلات پیش آمده در روند انتخاب شهردار قبلی تهران گفت: درست است که تصمیم نهایی انتخاب شهردار با شورای شهر است اما نباید فراموش کنیم که پروسه این انتخاب حساسیت های خودش را دارد که در انتخاب قبلی این حساسیت ها مورد غفلت واقع شد.

وی با تاکید بر اینکه اگر در داخل شورا و خارج از آن یعنی شهرداری انسجامی به وجود آید، بی شک زمینه همدلی و دلگرمی در بین مجموعه مدیریت شهری و شهروندان فعلیت می یابد، افزود: یکی از وظایف اصلی شهردار ایجاد انسجام میان دستگاه های حکومتی است تا همه دستگاه ها همچون وزارت کشور، ریاست جمهوری، نیروی انتطامی، وزارت اطلاعات و سایر دستگاه های اجرایی بتوانند با یک آهنگ در فضای شهر به جمع بندی برسند. این جمع بندی و هماهنگی نیز ابتدا نیازمند وجود انسجام درون شهرداری است.

کولیوند با بیان اینکه امیدوارم مهندس افشانی که به تازگی سکاندار شهرداری تهران شده است بتواند این انسجام مورد نیاز را که سبب می شود سایر دستگاه ها وظایف شان را به درستی انجام دهند ایجاد کند، ادامه داد: برای قضاوت درباره اینکه آیا وی این توانمندی را دارد یا خیر زود است و باید قدری صبر کنیم‌، ‌اما توصیه ما مجلسی ها این است که هم در داخل شورا باید انسجام بیشتر شود و هم در خارج از شورای شهر باید شاهد شکل گیری یک انسجام و وحدت رویه باشیم وگرنه کارها جلو نمی روند.

رئیس کمیسیون شورا علت بروز مشکلات و اعمال تغییر و تحولات زودهنگام در انتخاب شهردار پیشین و جدید تهران را در عدم شناخت نجفی از حجم وسیع و چند بعدی کار در شهرداری تهران ریشه یابی کرد و گفت: آقای نجفی وقتی به عنوان شهردار تهران انتخاب شدند متوجه حجم گسترده کار نبودند. وقتی آمدند و دامنه وسیع و چند بعدی کار را دیدند، دریافتند که نمی توانند انسجام لازم‌ را به وجود آورند و از همین ناتوانی ضربه خوردند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی مدیریت حجم گسترده کار در شهرداری تهران را نیازمند تلاش مضاعف شهردار جدید دانست و گفت: آقای افشانی اگر بخواهد به نیازهای مدیریتی تهران پاسخ دهد باید تلاش کند ابتدا دامنه وسیع کار در شهرداری را با جزئیات دقیق آن بشناسد و سپس به سمت اصلاحات برود. شورا نیز باید تلاش کند پابه پای وی شاخص هایی را معین و مشکلات خارج از شهرداری را برای وی موشکافی کند. این روند نیز تنها با وحدت رویه میان شهردار و اعضای شورای شهر حاصل می شود. موضوعی که گویا در زمان آقای نجفی مشکل ساز شد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/563338

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها