چهارشنبه 1397/10/26

آمار بالای بیکاری جوانان کرمانشاه

  • کد خبر: ۵۶۳۰۳۸
  • تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۲۰ ب.ظ
  • مرجع خبر: عصر ایران
  • گروه خبر: شهری
نماینده مردم قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب در مجلس شورای اسلامی گفت: آموزش های فنی و حرفه ای به عنوان یکی از مهمترین زیر ساخت های اشتغال نقش مهمی در کاهش نرخ بیکاری دارد.

 فرهاد تجری در دیدار با یاور محمدی مدیرکل آموزش فنی وحرفه ای استان کرمانشاه گفت: امروزه آموزش های مهارتی یکی از راهکارهای اساسی ایجاد اشتغال و کسب و کار محسوب می‌شود و نیاز است این رشته‌ها بر اساس نیاز روز جامعه طراحی و تدریس شود.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ مهارت آموزی و گرایش افراد به آموزشهای فنی و حرفه ای گفت: نیاز امروز جامعه تربیت نیروهای ماهر و کارآمد است.

تجری با بیان اینکه کاربردی و تخصصی بودن یکی از مزایای برجسته آموزش های فنی و حرفه ای است، اظهارکرد: مراکز آموزش فنی و حرفه ای با ارائه آموزش های به روز و استاندارد می توانند حلقه مفقوده آموزش های تئوری دانشگاه ها باشند.

عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه گفت: نیروی انسانی کارآمد و متخصص مهمترین مولفه تحقق اقتصاد مقاومتی است که باید به نحو احسن از این امکانات و نیرو استفاده کرد.

تجری از بیکاری به عنوان مهمترین مشکل استان کرمانشاه نام برد و با اشاره به آمار بالای بیکاری جوانان این استان بویژه افراد تحصیل کرده، گفت:‏‏ مسئولین باید توجه ویژه ای به آموزش های فنی و حرفه ای داشته باشند .

نماینده مردم قصرشیرین ، سرپل ذهاب و گیلانغرب با بیان اینکه توانمندسازی و مهارت آموزی به جوانان گام نخست برای ورود به بازار کار و رفع مشکل بیکاری و اشتغال است، گفت: آموزش های فنی و حرفه ای می تواند به عنوان بازویی توانمند برای ایجاد اشتغال و رفع مشکل بیکاری مورد استفاده قرار گیرد.

وی با تاکید بر ایجاد رشته های مورد نیاز شهرستانها درحوزه های مختلف اظهار کرد: سازمان فنی و حرفه ای با افزایش و ارتقای آموزش ها و تربیت نیروهای ماهر نیاز جامعه را برآورده کرده و نقش مهمی در کاهش بیکاری دارد.

تجری خاطر نشان کرد: ارائه آموزشهای مهارتی متناسب با نیاز منطقه، اثر بخشی آموزشهای فنی و حرفه ای را بسیار افزایش می دهد.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/563038

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها