چهارشنبه 1397/10/26

امضای تفاهم نامه وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی

  • کد خبر: ۵۶۳۰۳۳
  • تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۳:۱۸ ب.ظ
  • مرجع خبر: عصر ایران
  • گروه خبر: شهری
وزیر بهداشت با بیان اینکه اینکه پروژه هاي مشتركي بين وزارت بهداشت و سازمان انرژي اتمي درحال اجرا است، از آغاز طراحی یک بیمارستان توسط سازمان انرژي اتمي، خبر داد و گفت: چنانچه این بیمارستان به بهره برداري برسد، در منطقه از لحاظ فناوري، تكنولوژي و نيروي تخصصي بي نظير خواهد بود.

دکتر سیدحسن هاشمی در مراسم امضای تفاهم نامه ی احداث و تامین منابع مالی مرکز آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان گفت: از اینکه سازمان انرژی اتمی در حوزه اجتماعی به ویژه در حوزه سلامت، گام های سودمندی را برمی دارد، تشکر می کنم.

امضای تفاهم نامه ی احداث و تامین منابع مالی مرکز بزرگ آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان با حضور <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>وزیر بهداشت
</a> و رییس <a class='no-color' href='http://newsfa.ir/'>سازمان انرژی اتمی
</a>

دکتر هاشمی با بیان اینکه هرسال شاهد به نتیجه رسیدن پروژه هایی هستیم که در حوزه سلامت بین دانشگاه های علوم پزشکی و ستاد وزارت بهداشت با سازمان انرژی اتمی منعقد شده است، خاطرنشان کرد: اراده دکتر صالحی و همکاران ایشان، در حوزه پزشکی هسته ای جای تقدیر دارد، چراکه کمک های زیادی را در حوزه تشخیص و درمان سرطان ایرانیان و افرادی که از خارج برای درمان به ایران می آیند، ارائه می دهد.

وزیر بهداشت با اشاره به اینکه پروژه های مشترکی بین وزارت بهداشت و سازمان انرژی اتمی درحال اجرا است که اطلاع رسانی شده و خواهد شد، گفت: سازمان انرژی اتمی ، طراحی یک بیمارستان را آغاز کرده است و چنانچه به بهره برداری برسد، در منطقه از لحاظ فناوری، تکنولوژی و نیروی تخصصی بی نظیر خواهد بود.

دکتر هاشمی درخصوص تفاهم نامه ی احداث و تامین منابع مالی مرکز آموزشی، پژوهشی، تشخیصی و درمانی سرطان گفت: مرکزی که امروز تفاهم نامه آن به امضا می رسد، با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی ایران و سازمان انرژی اتمی بوده و در واقع مرکزی مهم در حوزه تشخیص و درمان سرطان است.

وزیر بهداشت تصریح کرد: تلاش های دکتر صالحی در حوزه انرژی هسته ای، جدا از اینکه در حوزه انرژی هسته ای در مرزهای دانش حرکت می کند، در حیطه اجتماعی نیز اهمیت دارد، چراکه منجر به مراقبت از مردم و سلامت آنها می شود و بهترین شکل استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای خواهد بود.

دکتر هاشمی در پایان گفت: از تمام افرادی که به امضای این تفاهم نامه کمک کردند، تشکر می کنم، چراکه ره آورد این تفاهم نامه می تواند کارنامه قابل قبولی برای ارائه خدمت به مردم باشد، در عین حال امیدواریم به طور مکرر چنین برنامه‌هایی داشته باشیم و بتوانیم از کمک سازمان انرژی اتمی برای حمایت از سلامت مردم بهره‌مند شویم.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/563033

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها