پنجشنبه 1397/10/27

رومانی:از مواضع ضد تحریمی اروپا در قبال ایران حمایت می کنیم

  • کد خبر: ۵۶۲۰۹۹
  • تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴ ب.ظ
  • مرجع خبر: ایرنا
  • گروه خبر: سیاسی
تئودور ملشکانو وزیر امور خارجه رومانی روز پنجشنبه در نشستی با سفیر کشورمان در بخارست بر حمایت کشورش از مواضع اتحادیه اروپا در قبال تحریم بر علیه ایران تاکید کرد.
وزیر امور خارجه رومانی در دیدار با حمید معیر ضمن تشکر از پیام دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان بر حمایت کشور متبوعش از تصمیم اتحادیه اروپا در قبال تحریم تاکید و گفت: رومانی بعنوان عضو اتحادیه اروپا در موضوع حفظ توافق هسته ای ایران با اروپا مشارکت مثبت خواهد داشت.
ملشکانو همچنین در ارتباط با روند همکاری های دوجانبه رومانی و ایران اظهار کرد: در خصوص تداوم روابط با ایران نگرش رومانی مثبت است.
حمید معیر سفیر جمهوری اسلامی ایران در رومانی در این ملاقات پیام کتبی دکتر محمدحواد ظریف وزیر امور خارجه خطاب به همتای رومانیایی وی تسلیم کرد و در ادامه، پیرامون مهمترین موضوعات همکاری دوجانبه ایران و رومانی و مسایل بین المللی موردعلاقه دو کشور بحث و مذاکره بعمل آمد.
طرفین در این دیدار در خصوص راهکارهای گسترش همکاری های فیمابین در حوزه های سیاسی، اقتصادی، علمی و فنی تبادل نظر کردند. همچنین بمنظور ارتقاء سطح مبادلات تجاری دو کشور در خصوص برگزاری اجلاس آتی کمیسیون همکاری های مشترک ایران و رومانی و پیگیری تفاهم های موردنظر در بخش های مختلف روابط دوجانبه رایزنی بعمل آمد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/562099

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها