سه شنبه 1398/01/06

نقش نانوایان و شیرینی‌پزها در کاهش بیماری‌های قلبی/ عامل ۴۸ درصد از مرگ و میرها در ایران

معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: بیماری‌های قلبی و عروقی عامل 48 درصد از مرگ و میر مردم کشور است و بیشترین سهم را در مرگ و میر ایرانیان دارد.
معاون اجتماعی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، گفت: بیماری‌های قلب ی و عروقی عامل 48 درصد از مرگ و میر مردم کشور است و بیشترین سهم را در مرگ و میر ایرانیان دارد.

 

سید محمدهادی ایازی با بیان اینکه بیماری‌های غیرواگیر شامل بیماری‌های قلب ی و عروقی، سرطان‌ها و حوادث ترافیکی، عامل اصلی مرگ‌ومیر مردم کشور است بر ضرورت آگاهی‌رسانی به مردم و استفاده از ظرفیت‌های مردمی، نهادهای عمومی و دولتی در جهت پیشگیری از این بیماری‌ها تأکید کرد.

وی افزود: اصناف کشور می‌توانند کمک بسیار زیادی به کاهش بیماری‌های غیرواگیر و تأمین سلامت مردم کنند و خوشبختانه در یکی دو سال اخیر، جلسات مختلف و مؤثری را با اصناف ازجمله نانوایان و شیرینی پزها داشته‌ایم تا میزان شکر، جوش‌شیرین و نمک موجود در محصولات آن‌ها کاهش پیدا کند.

معاون اجتماعی وزارت بهداشت از اعلام آمادگی اصناف برای تشکیل کارگروه‌های تخصصی به‌منظور کاهش میزان چربی، نمک و شکر موجود در مواد غذایی خبر داد و افزود: اصناف در قالب این گروه‌ها و برنامه‌هایی که تدوین خواهد شد، محصولاتی را تولید می‌کنند که به تأمین سلامت جامعه کمک کند.

وی با اشاره به انتقال الگوهای بیماری‌ها از واگیر به غیر واگیر، گفت: خوشبختانه در چهار دهه اخیر با اقدامات ارزشمند انجام‌شده در نظام جمهوری اسلامی ایران، امید به زندگی در بین مردم ایران حدود 23 سال افزایش پیداکرده است.

وی با اشاره به تصویب سند ملی پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در کشور، یادآور شد: تکالیف و وظایف دستگاه‌های اجرایی مختلف در این سند مشخص‌شده که طبق این سند، هم بخش دولتی به‌عنوان یک بخش بسیار مهم و اثرگذار و هم مردم و صنوف مختلف باید نقش خود را به‌خوبی ایفا کنند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/561952

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها