پنجشنبه 1397/11/04

چه ورزش‌هایی برای زنان باردار مناسب است؟

  • کد خبر: ۵۶۰۵۱۱
  • تاریخ انتشار: ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۰ ق.ظ
  • مرجع خبر: روز پلاس
  • گروه خبر: بانوان
ورزش کردن در دوران بارداری می‌تواند باعث افزایش سلامت مادر و جنین شود. در صورتی که ورزش در دوران بارداری متوقف شود تاثیرات منفی همچون افزایش وزن و کاهش قدرت و استقامت مشاهده خواهد شد.
 ورزش در هر سه ماه از بارداری الگوی متفاوتی دارد.

در سه ماه اول بارداری باید با پزشک خود مشورت کنید و سپس ورزش را آغاز کنید. البته بیشتر زنان در سه ماه اول بارداری می‌توانند برنامه عادی ورزشی خود را ادامه‌ دهند. بهتر است که بیشتر ورزش شما ورزش قلبی – عروقی باشد. ورزش‌هایی همچون شنا، یوگا و وزنه زدن سبک مناسب هستند.

در سه ماه دوم بارداری بیشتر زنان احساس پر انرژی بودن می‌کنند اما در این ماه ریسک ورزش بیشتر می‌شود. در این زمان بهتر است ورزش‌هایی که شدید و پر خطر هستند همچون دوچرخه‌سواری انجام نشود. عضله سازی در این میان مهم است. ورزشی همچون یوگا برای این زمان مناسب است.

ورزش در سه ماه سوم بارداری از همیشه سخت‌تر است. امنیت بسیار مهم است. از ورزش‌هایی که خطرناک هستند در این زمان خودداری کنید. ورزش‌هایی که بر انعطاف پذیری تمرکز دارند انجام دهید. ورزش‌هایی همچون یوگا و پیلاتس در این زمان مفید هستند. حرکات ورزشی سبک همچون اسکات، پلانک و شنای سوئدی مناسب هستند.

زنان باردار نباید در هوای گرم ورزش کنند. نباید ورزش‌هایی که خطرناک هستند و احتمال افتادن و زمین خوردن در آنها است، انجام شود.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/560511

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها