جمعه 1398/01/02

قطر خرید کالا‌ از ۴ کشور عربی را ممنوع کرد

  • کد خبر: ۵۵۷۷۱۲
  • تاریخ انتشار: ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
وزارت اقتصاد و بازرگانی قطر، ممنوعیت نگهداری، خرید یا فروش کالا‌های ساخت کشور‌های عربستان، امارات، مصر و بحرین را به مجتمع‌ها و مراکز خرید و فروش ابلاغ کرد.
وزارت اقتصاد و بازرگانی قطر خرید و فروش کالا ‌های عربستان ، امارات ، بحرین و مصر را ممنوع کرد.

به گزارش پایگاه البوصلة، وزارت اقتصاد و بازرگانی قطر ، ممنوعیت نگهداری، خرید یا فروش کالا ‌های ساخت کشور‌های عربستان ، امارات ، مصر و بحرین را به مجتمع‌ها و مراکز خرید و فروش ابلاغ کرد.

بر اساس این گزارش، بازرسان وزارت اقتصاد و بازرگانی قطر با انجام بازرسی‌های سرزده با متخلفان برخورد قانونی خواهند کرد.

هفته گذشته "لولو الخاطر" سخنگوی رسمی وزارت خارجه قطر گفت که کشورش توانسته محاصره تحمیل شده عربستان ، امارات ، بحرین و مصر علیه خود را به پیروزی تبدیل کند.

پیش از این روزنامه کویتی "الرأی" هفته گذشته به نقل از منابعی دیپلماتیک نوشت که تلاش اخیر کویت برای حل بحران کشور‌های عربی خلیج فارس و قطر که به اولین سالگرد خود نزدیک شده است، موفقیت‌آمیز نبود.

عربستان ، امارات ، بحرین و مصر از پنجم ژوئن گذشته (۱۵ خرداد) روابط خود با قطر را به‌بهانه حمایت این کشور از تروریسم قطع و تمام گذرگاه‌های زمینی، دریایی و هوایی خود با قطر را مسدود کردند.

قطر از ابتدای این بحران تأکید کرده که کشور‌های محاصره کننده از طریق وارد ساختن اتهامات به قطر و دروغ‌پراکنی و درخواست‌های غیرواقعی و غیرقابل اجرا، به‌دنبال تجاوز به حاکمیت ملی این کشور هستند.

تاکنون تلاش‌های میانجیگرانه کویت برای حل بحران قطر نتیجه‌ای در پی نداشته است.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/557712

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها