سه شنبه 1398/01/06

گل دادن پوتین به مرکل حاشیه ساز شد +عکس

  • کد خبر: ۵۵۵۷۸۱
  • تاریخ انتشار: ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۵ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
دست گلی که ولادیمیر پوتین به آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان در بدو مراسم استقبالش در سوچی داد، حاشیه‌هایی را برای رئیس جمهوری مجرد روسیه به دنبال داشته است.
روزنامه آلمانی بیلد در مقاله‌ای به این اقدام رئیس جمهوری روسیه واکنش تندی نشان داد و آن را نوعی سیگنال از سوی پوتین و توهین به آلمان خواند.

به عقیده نویسنده این مقاله، در دیدار‌های جدی دیپلماتیک، دادن دسته گل به طرف مقابل اقدامی غیر طبیعی است و تنها با دست دادن می‌توان شان دیپلماتیک طرف مقابل را حفظ کرد.
 


در این مقاله، اقدام رئیس جمهوری روسیه حاوی پیامی پنهان به آلمان قلمداد شده است که اگر چه ظاهری محترمانه دارد، اما در واقع توهین آمیز بوده است.

این روزنامه آلمانی که یکی از منتقدان اصلی سیاست‌های روسیه به حساب می‌رود، دیدار اخیر پوتین و مرکل را دوئلی دیپلماتیک توصیف کرد و نوشت که اگر چه این ملاقات یک دیدار کاری بود، اما در عمل ضربات دیپلماتیک به آلمان وارد کرد.

نویسنده که در چند بخش از مقاله خود اقدام پوتین را توهین به آلمان قلمداد کرده است، در ادامه نوشت: پوتین به مرکل گل داد تا به وی یادآوری کند «او یک زن است.».
 


اما در شرق اروپا و مرکز مسکو، مقامات کرملین نظر دیگری دارند، دیمیتری پسکوف سخنگوی کاخ کرملین امروز (دوشنبه) در واکنش به پرسش‌های متعدد خبرنگاران در خصوص برداشت آلمان‌ها از این اقدام پوتین گفت: در روسیه دادن گل به خانم‌ها یک امر معمول و زیبا است و ما به همکاران زن خود نیز گل می‌دهیم و در روابط دیپلماتیک نیز این اقدام را تکرار کردیم.

در نشست اخیر رئیس جمهوری روسیه و صدر اعظم آلمان ، بررسی آخرین روند توافق هسته‌ای با توجه به خروج آمریکا از برجام، موضوع اوکراین، طرح احداث خط لوله گاز از روسیه به آلمان از طریق دریا و حل و فصل بحران سوریه محور اصلی گفت: وگو‌ها بود.

پوتین پس از این دیدار به خبرنگاران گفت که درباره برجام پس از خروج آمریکا از این توافق با مرکل به تبادل نظر پرداخته و دو طرف گفت: وگوی مفصلی در این باره داشتند.وی دیدار اخیر خود با مرکل را به موقع و مفید خواند.

صدراعظم آلمان نیز گفت که اتحادیه اروپا پس از خروج آمریکا از توافق هسته‌ای با ایران موسوم به برجام از این توافق حمایت کرده و به آن پایبند خواهد بود.

مرکل درخصوص روابط روسیه و آلمان گفت: روابط خوب برلین و مسکو بخشی از منافع راهبردی آلمان به شمار می‌رود.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/555781

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها