جمعه 1398/01/02

اعتصاب غذای دانشجویان کمبریج

دانشجویان کمبریج در اعتراض به سرمایه‌گذاری صدها میلیون دلاری این دانشگاه در حوزه سوخت‌های فسیلی اعتصاب غذا کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از خبرآنلاین، ۳دانشجوی دانشگاه کمبریح، در اعتراض به سرمایه‌گذاری این دانشگاه در حوزه سوخت‌های فسیلی شروع به اعتصاب غذا کردند.

معترضین تخمین زده‌اند که این دانشگاه به طور مستقیم و غیرمستقیم حدود ۳۷۷میلیون دلار در شرکت‌های سوخت‌های فسیلی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و همین دلیل قرار است شورای دانشگاه کمبریج فردا در جلسه‌ای در این رابطه تصمیم گیری کند. سخنگوی این دانشگاه در این باره گفت: «این شورا، همه جنبه‌های لغو سرمایه‌گذاری که شامل بخش اخلاقی ماجرا می‌شود را بررسی می‌کند. هدف ما این است که به آینده‌ای بدون کربن برسیم.»

اما این دانشجویان این دانشگاه را راضی نمی‌کند، سام، وارن میل یکی از افراد درگیر اعتصاب غذا یکی از این افراد است، او در این رابطه توضیح داد: «ما ازهمه‌ راه‌های دموکراتیک استفاده کردیم تا دانشگاه از سرمایه‌گذاری در حوزه سوخت‌های فسیلی به طور کامل کنار بکشد، ولی الان راه دیگری برای ما باقی نگذاشتند.

یکی دیگر از دانشجویایی که اعتصاب کرده بود هم در این رابطه گفت: هر روزی که دانشگاه سرمایه‌گذاری خود را ادامه می‌دهد، مستقیم یا غیرمستقیم در رنج خودش شریک می‌شود و این دقیقا دلیل ما برای اتمام کامل سرمایه‌گذاری‌های دانشگاه است. 


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/555353

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها