یکشنبه 1397/10/30

اتحادیه اروپا پیشنهاد افزودن بند‌هایی به برجام را تکذیب کرد

  • کد خبر: ۵۵۵۳۰۹
  • تاریخ انتشار: ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۷ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: شایعه
خبرگزاری رویترز یکشنبه گزارش داد: سه منبع اتحادیه اروپا، ادعای بررسی پیشنهاد کمک مالی به ایران در برابر دریافت امتیاز از تهران، در نشست روز جمعه دیپلمات‌های قدرت‌های جهانی برای نجات توافق هسته‌ای ایران در پی خروج واشنگتن را تکذیب کردند.
روزنامه 'ولت ام سونتاگ'یکشنبه نوشته بود: دیپلمات‌های انگلیس، آلمان، فرانسه، چین و روسیه جمعه برای بررسی اقدامات آتی، در پی اعلان تصمیم هشتم مه (۱۸ اردیبهشت) دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا برای خروج از توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ با ایران، در وین ملاقات خواهند کرد.

این روزنامه آلمانی به نقل از یک مقام بلندپایه ناشناس اتحادیه اروپا ادعا کرد: این دیپلمات‌ها درباره پیشنهادی برای توافقی تازه میان تهران و قدرت‌های جهانی همانند توافق هسته‌ای ۲۰۱۵ مذاکره خواهند کرد که پیوست‌ها برای خشنودسازی و راضی کردن ایالات متحده به همراه خواهد داشت. این پیوست‌ها شامل بند‌هایی برای توجه به برطرف کردن نگرانی‌های ایالات متحده درباره برنامه موشکی بالستیک ایران و حمایت تهران از گروه‌های مسلح خاورمیانه می‌باشد.

این مقام بلندپایه اتحادیه اروپا به 'ولت ام سونتاگ'گفت: ما باید از نام توافقنامه هسته‌ای وین دور شویم و چند عامل اضافی به آن بیفزاییم، زیرا تنها این اقدام ترامپ را برای موافقت و لغو دوباره تحریم‌ها علیه ایران متقاعد و راضی خواهد کرد. چنین توافقی ممکن است در آینده دربردارنده کمک مالی به ایران نیز باشد.

اما این سه مقام آگاه اتحادیه اروپا که در مذاکرات برای بازداشتن ترامپ از ترک توافق هسته‌ای حضور داشته اند، روز یکشنبه در گفت: وگو با رویترز، این گزارش روزنامه آلمانی را نادرست خواندند.

یکی از این مقام‌ها گفت: نشست روز جمعه وین درباره مسائل اجرایی و جزئیات برنامه جامع اقدام مشترک خواهد بود و هیچ موضوع دیگری را در برنخواهد گرفت.

هنوز وزارت خارجه آلمان توضیح یا اظهارنظری در این باره ارایه نکرده است.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/555309

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها