شنبه 1398/01/03

تحریم‌های جدید آمریکا علیه حزب‌الله لبنان

دولت واشنگتن به منظور مقابله با نفوذ فزاینده ایران در منطقه خاورمیانه، ۶ شخصیت حقیقی و هفت شخصیت حقوقی مرتبط با حزب‌الله لبنان را در فهرست تحریم‌ها قرار داد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی علیه 6 شخصیت حقیقی و 7 شخصیت حقوقی، که می‌گوید با حزب‌الله لبنان در ارتباطند، اعمال کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای، گفت که 6 شخصیت حقیقی که تحریم شده‌اند عبارتند از پنج شهروند لبنان و یک شهروند عراقی، که بیشتر آنها در شرکت مهندسی «الانماء» کار می‌کنند.

همچنین طبق این بیانیه، 7 شخصیت حقوقی تحریم‌شده، شرکت‌هایی در سیرالئون، لیبریا، لبنان و غنا هستند.

«دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا پیشتر از همپیمانان واشنگتن خواسته بود برای مقابله با ایران، حزب‌الله لبنان را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهند.

دولت آمریکا هر از گاهی شخصیت‌های برخی کشورها را به بهانه ارتباط‌شان با حزب‌الله لبنان تحریم می‌کند. دولت واشنگتن از سال‌ها پیش این جنبش مقاومت را در سازمانی تروریستی معرفی کرده است.

 


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/554294

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها