شنبه 1398/01/03

تلفات ناشی از مصرف قارچ در کرمانشاه به ۷ نفر رسید

  • کد خبر: ۵۵۴۲۸۶
  • تاریخ انتشار: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۹ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: حوادث
‌ابراهیم شکیبا امروز از افزایش آمار تلفات ناشی از مصرف قارچ در استان کرمانشاه به ۷ نفر خبر داد و اظهار داشت: تعداد افراد مسموم نیز به ۲۶۳ نفر افزایش یافته است.
معاون دانشگاه علوم پزشکی استان کرمانشاه از افزایش آمار تلفات ناشی از مصرف قارچ به ۷ نفر خبر داد.

‌ابراهیم شکیبا امروز  از افزایش آمار تلفات ناشی از مصرف قارچ در استان کرمانشاه به ۷ نفر خبر داد و اظهار داشت: تعداد افراد مسموم نیز به ۲۶۳ نفر افزایش یافته است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: علی‌رغم هشدار‌های مکرر در خصوص خودداری از مصرف قارچ‌های خودرو موجود در طبیعت، باز هم مسمومیت افراد رخ داده است.

این مسؤول هوای گرم ۲۱ تا ۲۷ درجه سانتی‌گراد و رطوبت ناشی از بارش باران بهاری امسال را زمینه‌ای مناسب برای رویش قارچ‌های خودرو بیان کرد و متذکر شد: این قارچ‌ها عموما سمی هستند.

شکیبا با بیان اینکه مصرف قارچ‌های خودروی غیرسمی نیز توصیه نمی‌شود، چراکه میزان جذب فلزات سنگین در این قارچ‌ها سنگین است، ادامه داد: فلزات سنگین در بلندمدت اثرات بسیار مخربی بر روی سلامتی فرد مصرف‌کننده به‌جای می‌گذارد.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/554286

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها