پنجشنبه 1397/11/04

دراز و نشست مفید است یا مضر؟

ورزش دراز و نشست از ورزش های پر طرفدار است که برای تقویت عضلات شکمی صورت می گیرد و خیلی از افراد برای کوچکتر شدن شکم آن را انجام می دهند.
داشتن بدنی قوی می‌تواند موجب افرایش کیفیت زندگی شود. در این میان انجام تمریناتی که قسمت‌ های مرکزی بدن نظیر عضلات شکم ، باعث بهبود فعالیت‌ های فیزیکی روزانه‌ و استقامت، تعادل و استیل بدن میشود. دراز و نشست هم می‌تواند جزو روال تمرینات روزانه‌ باشد. برای انجام این تمرین نیاز به تجهیزات گران قیمت احتیاج نیست و  هرجایی آن را انجام دهید. اما برای جلوگیری از صدمات احتمالی و حصول بهترین نتیجه  باید با مربی ورزشی تان مشورت کنید.
  
دکتر ابوالحسنی، متخصص پزشکی ورزشی و عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی تهران در پاسخ به این سوال که آیا دراز و نشست مفید است یا مضر، اظهار کرد: ورزش دراز و نشست از ورزش های پر طرفدار است که برای تقویت عضلات شکمی صورت می گیرد و خیلی از افراد برای کوچکتر شدن شکم آن را انجام می دهند.
 
وی با تاکید بر اینکه این ورزش اصول و قوانین خودش را دارد، گفت: در هنگام ورزش دراز و نشست به عضلات شکم فشار وارد شده و منجر به تقویت عضلات شکمی می شود؛ وقتی عضلات به نحو مناسب تقویت شوند، شکم ظاهر بهتر و سفت تری پیدا می کند و افراد فکر میکنند کاهش وزن پیدا کرده و لاغر شده اند، در صورتی که وقتی عضله ای سفت می شود و فرم طبیعی خودش را پیدا می کند، فرد با سایز بهتری مواجه خواهد شد.
 
این متخصص پزشکی ورزشی با اعلام این مطلب که تمرین دراز و نشست می تواند به برنامه ورزشی افرادی که برای کاهش وزن تلاش می کنند به عنوان ورزشی تقویتی اضافه شود، تصریح کرد: افرادی که کمر درد دارند و مبتلا به مشکلات مختلف ناحیه کمری هستن،د بدون ارزیابی نباید این ورزش را شروع کنند چون مسلما ممکن است آسیب زیادی متحمل شوند.
 
ابوالحسنی در پایان اظهار کرد: ورزش دراز و نشست فرم های مختلفی دارد و افرادی که تمایل دارند می توانند به مربی های ورزشی خود مراجعه کرده و انواع  آن را آموزش ببینند.

 دراز و نشست مفید است یا مضر؟

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/553992

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها