چهارشنبه 1397/12/01

بررسی مواد ارجاعی لایحه پولشویی در کمیسیون قضایی

  • کد خبر: ۵۵۳۵۰۲
  • تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۲ ب.ظ
  • مرجع خبر: فردا
  • گروه خبر: سیاسی
سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس از اصلاح مواد ارجاعی لایحه مبارزه با پولشویی در کمیسیون متبوعش خبر داد.
حجت‌الاسلام حسن نوروزی سخنگوی کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی ، با اشاره به جلسه عصر امروز (سه شنبه ۲۵ اردیبهشت) کمیسیون متبوعش، اظهار داشت: در این جلسه اصلاح تبصره ۱، ۲ و ۳ ماده ۲ لایحه مبارزه با پولشویی ارجاعی از جلسه علنی پارلمان مورد بررسی و ارزیابی قرار گرفت.

وی در تشریح اصلاح تبصره یک، ماده ۲ این لایحه افزود: در اصلاح این تبصره عنوان شده هرگاه ظن نزدیک به علم به عدم صحت معاملات و تحصیل اموال وجود داشته باشد، مانند آن که نوعا و با توجه به شرایط، امکان تحصیل آن میزان دارایی در یک زمان مشخص وجود نداشته باشد، مسئولیت اثبات صحت آن‌ها برعهده متصرف است.

سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس در تشریح تبصره ۲ ماده ۲ لایحه مبارزه با پول‌شویی، تصریح کرد: دارا شدن اموال موضوع این قانون منوط به ارایه اسناد مثبته آن و وجود سابقه از آن در سامانه‌های مربوط مطابق قوانین و مقررات است، عدم تقدیم اسناد مثبته که قابل راستی آزمایی نباشد، مستوجب جزای نقدی به میزان ارزش آن دارایی خواهد بود و اموال شخص برای تعیین تکلیف ضبط می‌شود.

حجت‌الاسلام نوروزی، با اشاره به اصلاح تبصره ۳ ماده ۲ لایحه مذکور اظهار داشت: چنانچه ظن نزدیک به علم برتحصیل مال نامشروع وجود داشته باشد، مانند آن که نوعا و با توجه به شرایط، امکان تحصیل آن میزان دارایی وجود نداشته باشد، در حکم مال نامشروع محسوب می‌شود؛ مگر اینکه تأثیر مشروع آن ثابت شود.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/553502

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها