پنجشنبه 1397/11/04

بهترین مواد طبیعی برای پوست

  • کد خبر: ۵۵۳۳۴۳
  • تاریخ انتشار: ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۴:۴۵ ب.ظ
  • مرجع خبر: منودلیار
  • گروه خبر: بانوان
می توان گفت که مواد طبیعی همواره بهترین و کم خطرترین روش برای زیبایی پوست هستند.


می توان گفت که مواد طبیعی همواره بهترین و کم خطرترین روش برای زیبایی پوست هستند. در واقع برخی مواد طبیعی به دلیل دارا بودن مواد معدنی و ویتامین ها، اثری سریعتر و بادوام تر از خود به جای می گذارند. به بازسازی پوست کمک کرده و خاصیت ارتجاعی آن را افزایش می دهند. در این مقاله بهترین مواد طبیعی برای پوست را به تو معرفی می کنیم:
۱. بتاکاروتن ها: میوه های قرمز، نارنجی و زرد مانند سیب زمینی شیرین، هویج و کدو سرشار از این ماده مغذی هستند. بدن ما بتاکاروتن را به ویتامین A تبدیل کرده و بدین ترتیب آسیب های ناشی از نور خورشید به حداقل می رسد.
۲. عصاره چای سبز: این نوشیدنی سرشار از آنتی اکسیدان بوده که منجر به محافظت و جوان ماندن پوست می شود.
۳. شیرین بیان: یکی از بهترین مواد طبیعی برای درمان قرمزی، اگزما و رزاسه است. مصرف کرم های حاوی شیرین بیان باعث کاهش تیرگی دور چشم می شود.
۴. سویا: اگر می خواهی پوستی شفاف داشته باشی مصرف مواد غذایی و لبنی حاوی سویا را فراموش نکن. همچنین از به وجود آمدن چین و چروک های سطحی پوست می کاهد.
۵. ویتامین C: کلاژن سازی را افزایش داده و باعث می شود پوست حالت ارتجاعی خود را حفظ کند. همچنین از پوست در برابر رادیکال های آزاد محافظت می نماید.
۶. جو دو سر: پروتئین و آنتی اکسیدان موجود در این ماده غذایی به بهبود خشکی و ترک پوست کمک کرده و با عملکرد بهتر دستگاه گوارش از بروز آکنه نیز جلوگیری می کند

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/553343

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها