پنجشنبه 1397/11/04

خطری که در روز‌های سرد و مه‌آلود سلامت زنان را نشانه می‌گیرد!

  • کد خبر: ۵۵۲۰۶۹
  • تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۵۱ ب.ظ
  • مرجع خبر: روز پلاس
  • گروه خبر: بانوان
تحقیق جدید نشان می دهد آلودگی هوا همراه با دمای هوا سردتر بر قلب زنان تاثیر گذاشته و آنها را بیشتر در معرض مرگ ناشی از حمله قلبی قرار می دهد.
محققان دریافتند افزایش آلودگی هوا و کاهش دما تا ۴۰ تا ۵۵ درجه فارنهایت، خطر مرگ ناگهانی ناشی از حمله قلبی را تا بیش از دو برابر افزایش می دهد. مرگ قلبی ناگهانی بعد از ایست قلبی ناشی از توقف عملکرد سیستم الکتریکی قلب روی می دهد.

«جیمی هارت»، سرپرست تیم تحقیق از بمارستان زنان و بریگام بوستون، در این باره می گوید: «ما دریافتیم آلودگی هوا با افزایش نسبی خطر مرگ ناگهانی قلبی مرتبط است، اما این رابطه در زمان سردتر شدن هوا به مراتب بیشتر خواهد بود.»

این مطالعه شامل بیش از ۱۱۲ هزار زن از سال ۱۹۹۹ تا ۲۰۱۱ بود و تنها در این مدت ۲۲۱ زن دچار مرگ ناشی از حمله قلبی ناگهانی شدند.

محققان مشاهده کردند افزایش میزان ذرات گردوغبار هوا با افزایش ۲۲ درصدی خطر مرگ ناگهانی ناشی از حمله قلبی مرتبط است.

اما زمانیکه درجه هوا به کمتر از ۵۵ درجه فارنهایت اُفت کند، خطر مرگ ناگهانی قلبی ۲.۶ برابر بیشتر خواهد بود. با اُفت دما به کمتر از ۳۹ درجه فارنهایت، این خطر تا دو برابر بیشتر خواهد بود.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/552069

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها