شنبه 1398/01/03
عضو کمیسیون عمران مجلس در گفت و گو با نیوزفا:

دلیل تعلل در انتخاب شهردار تهران، عدم توافق جریان اصلاحات درخصوص کاندیدای ریاست جمهوری1400 است

  • کد خبر: ۵۵۲۰۵۳
  • تاریخ انتشار: ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۲:۱۶ ب.ظ
  • گروه خبر: شهری
عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه یکی از پیش شرط های تشکیل هر شورای شهری این مهم است که اعضای آن بتوانند این نهاد اجتماعی را از کشمکش های سیاسی در امان بدارند، گفت: متاسفانه امروز شاهد هستیم که با وجود تمام شعارهای اعضای راه یافته به شورای پنجم شهر تهران، شورای کنونی پایتخت به نهادی کاملا سیاست زده تبدیل شده و از فعالیت های اجتماعی اش فاصله گرفته است.
دلیل تعلل در انتخاب شهردار تهران، عدم توافق جریان اصلاحات درخصوص کاندیدای ریاست جمهوری1400 است

محمدرضا ملکشاهی راد در گفت وگو با نیوزفا، با یادآوری اینکه در نص صریح قانون نیز بارها به این نکته اشاره شده که شوراهای ی شهر، نهادهایی اجتماعی هستند و نه سیاسی که باید برای پیشبرد اهداف کلانِ شهرها تصمیم گیری کنند، تصریح کرد: متاسفانه نیازمندی های امروز تهران در سایه رفتارها و تصمیم های سیاسی اعضای شورای شهر تهران قرار گرفته و نتیجه اش این شده که در کمتر از یک سال برای بار دوم منتظر معرفی شهردار برای پایتخت هستیم.

نماینده مردم خرم‌آباد و دوره چگنی در مجلس دهم با اشاره به اینکه تاریخ عملکرد شهرداران در شهرداری تهران سبب شده کرسی ریاست این نهاد خدماتی به سکوی پرشی برای افراد به سمت ریاست جمهوری بدل شود، ادامه داد: به اعتقاد من یکی از دلایلی که امروز اعضای شورای پنجم هنوز نتوانسته اند فرد مناسبی را برای تکیه زدن به صندلی ریاست شهرداری انتخاب و معرفی کنند، آن است که جریان اصلاحات هنوز نتوانسته بر سر معرفی فردی که بعدها به عنوان کاندید ریاست جمهوری 1400 معرفی شود به توافق برسد، زیرا آن طور که به نظر می رسد هر کسی که شهردار تهران می شود در آینده در رقابت های انتخابات ریاست جمهوری نیز حضور می یابد.

وی با انتقاد از مخاطرات عدم انتخاب شهردار ثابت و کارآمد در تهران خاطرنشان کرد: رفتار جریان اصلاح طلب در روند انتخاب شهردار از یک سو روند خدمات رسانی در شهر را با مشکل و کندی مواجه کرده و از سوی دیگر نیز سبب ایجاد بی اعتمادی در بین مردم تهران شده است. متاسفانه برخلاف شعارها و ادعاهای اصلاح طلبان، امروز تهران گرفتار سیاست زدگی و جابنداری های سیاسی شده است و به جای حرکت به سمت توسعه و آبادانی بیشتر به سمت کشمکش های جدید سیاسی پیش می رود.

این عضو کمیسیون عمران مجلس دهم تاکید کرد: سیاسی کاری های امروز اعضای شورای شهر و معطل ماندن پایتخت برای معرفی شهردار جدید هیچ دستاوردی نخواهد داشت جز آنکه تهران روز به روز در چالش های سیاسی گرفتار شود و مردم نیز در سایه این گرفتاری ها له شوند.


لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/552053

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها