جمعه 1398/01/02

نتانیاهو: ایران از خط قرمزی عبور کرد و ما هم به تناسب پاسخ دادیم

نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با متهم کردن ایران به حمله راکتی به جولان، گفت پاسخ تل‌آویو «متناسب» بوده است.


نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با متهم کردن ایران به حمله راکتی به جولان، گفت پاسخ تل‌آویو «متناسب» بوده است.

«بنیامین نتانیاهو » نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنج‌شنبه در اولین واکنش به درگیری‌های بامداد امروز در بلندی‌های جولان اشغالی، مدعی شد که ایران عامل شلیک راکت‌ها بوده است.

به نوشته روزنامه «یدیعوت آحارونوت»، نتانیاهو گفت: « ایران از خط قرمزی عبور کرد و ما هم به تناسب پاسخ دادیم. ارتش حملات گسترده‌ای علیه اهداف ایران ی در سوریه انجام داد.»

وی با بیان اینکه «نمی‌توان به ایران اجازه داد حضور نظامی خود در سوریه را تثبیت کند، گفت: «دیروز من پیامی روشن به رژیم [بشار] اسد [رئیس‌جمهور سوریه] فرستادم: اقدام ما علیه اهداف ایران ی در سوریه است. اما اگر ارتش سوریه علیه ما اقدام کند، ما علیه آن اقدام می‌کنیم. این دقیقا همان چیزی است که دیروز اتفاق افتاد. سامانه‌های سوریه‌ای به سمت ما موشک‌های زمین به هوا شلیک کردند، ما هم آن‌ها را هدف قرار دادیم.»

نتانیاهو همچنین از «جامعه بین‌الملل» خواست از استحکام مواضع ایران در سوریه جلوگیری کرده و برای «قطع بازوهای این شر در حال گسترش در اینجا و مناطق دیگر» متحد شود.

بامداد روز پنجشنبه (بیستم اردیبهشت) رسانه‌ها از حمله خمپاره‌ای رژیم صهیونیستی به شهر «البعث» در شمال استان قنیطره سوریه خبر دادند که در پی این حمله، رژیم صهیونیستی با واکنش راکتی روبه‌رو شد.

رژیم صهیونیستی در ادامه، این واکنش را حمله از جانب ایران توصیف کرد و جنگنده‌های آن، به چندین نقطه در خاک سوریه حمله کردند.

ارتش سوریه در همین روز در بیانیه‌ای اعلام کرد که در نتیجه این حملات سه نفر کشته و و دو نفر مجروح و یک سامانه راداری به همراه یک انبار مهمات منهدم شد و چند سایت راداری اسیب دید.

ارتش سوریه اعلام کرد که بیش از نیمی از موشک‌های شلیک شده رژیم صهیونیستی را پدافند هوایی سوریه منهدم کرده است.

پیشتر وزارت دفاع روسیه اعلام کرده بود که ۲۸ جنگنده اسرائیلی در حملات امروز به نقاطی از سوریه که شامل اف-۱۵ و اف-۱۶ است، مشارکت داشته‌اند و مجموعا ۶۰ موشک شلیک کرده‌اند.

وزارت دفاع روسیه نیز گفته است که پدافند هوایی سوریه، بیشتر از نصف موشک‌های شلیک شده را منهدم کرده است. این موشک‌ها به گفته وزارت دفاع روسیه، نقاطی که ایران ی‌ها در آن هستند و همچنین سامانه‌های پدافند هوایی و جنوب سوریه را هدف گرفته بود.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/551481

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها