شنبه 1398/01/03

انتقاد نماینده اصلاح طلب مجلس از عملکرد شورای شهر تهران در گفت و گو با نیوزفا؛ شهرداری عملگرا فارغ از توجه به جناح سیاسی انتخاب کنید

  • کد خبر: ۵۵۰۷۷۰
  • تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۳ ق.ظ
  • مرجع خبر: نیوزفا
  • گروه خبر: شهری
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه شورای پنجم شهر تهران در انتخاب نخست شهردار آن دقت و ظرافت لازمه را به کار نبست و شهرداری انتخاب کرد که هنوز یک سال نشده استعفا داد، گفت: اصلی ترین دلیلی که امروز منجر به انتخاب مجدد شهردار شده، رفتار عجولانه این جمع در انتخاب نخست شان درخصوص معرفی فردی برای تصدی گری پست شهردار بود که منجر به مشکلات امروز شده است.
انتقاد نماینده اصلاح طلب مجلس از عملکرد شورای شهر تهران در گفت و گو با نیوزفا؛ شهرداری عملگرا فارغ از توجه به جناح سیاسی انتخاب کنید اصغر سلیمی در گفت وگو با نیوزفا ، با یادآوری اینکه تهران کلانشهر بزرگی است که به اندازه چندین کشور وسعت و جمعیت دارد و در نتیجه نیازمند مدیریت شهری کارآمدی است، تصریح کرد: متاسفانه پایتخت با مشکلات عدیده ای روبرو است. از یک سو آلودگی هوا و مشکلات زیست محیطی و ترافیکی گریبان شهر را گرفته و از سوی دیگر کمبود منابع مالی مانع بزرگی بر سر راه اجرای بسیاری از پروژه های نیمه تمام است.
نماینده مردم شهرستان سمیرم در مجلس دهم ادامه داد: در کنار تمامی این مشکلات ریز و درشت، بی شک دیگر جایی برای اقدامات و تصمیم گیری های عجولانه که بیشتر بن مایه سیاسی دارند، باقی نمی ماند و از شورای پنجم انتظار می رود با توجه به عقبه چند دهه ای شورای شهر تهران ، عملکرد قوی تری داشته باشد.
وی با بیان اینکه اعضای کنونی شورای پنجم شهر تهران چهره های سیاسی هستند و انتخاب آقای نجفی به عنوان شهردار تهران نیز بیشتر از آنکه جنبه علمی داشته باشد، جنبه سیاسی داشته است، خاطر نشان کرد: امروز تهران به چهره ای عملگرا و علمی نیاز دارد تا شهر را به سمت توسعه و پیشرفت هدایت کند، آن هم فارغ از گرایش های سیاسی و جناح بندی های روز کشور.
سلیمی با تاکید بر اینکه انتخاب آقای نجفی به عنوان شهردار تهران از روز نخست تصمیمی غلط بوده است، تصریح کرد: از همان روزهای نخست نیز این شائبه وجود داشت که وی دچار مشکلات جسمی است و نباید انتخاب می شد، اما با وجود تمام علائم اعضای شورای پنجم به تصدی گری وی بر صندلی ریاست شهرداری تهران رای مثبت دادند و نتیجه اش را هم دیدیم.
سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس دهم خاطرنشان کرد: اعضای شورای پنجم شهر تهران باید تا دیر نشده فرد اصلحی را به عنوان شهردار پایتخت انتخاب کنند هرچند که باید جوانب این انتخاب را نیز مد نظر قرار دهند تا مجددا پایتخت را دچار سرگردانی نکنند. چراکه در طول یکسال گذشته عملکرد شورا تنها یک دستاورد داشته و آنهم سرگردانی شهر و مردمش بوده است.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/550770

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها