پنجشنبه 1397/11/04

تاتو و هاشور ابرو چگونه پاک می شوند؟

  • کد خبر: ۵۵۰۷۱۹
  • تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۴ ق.ظ
  • مرجع خبر: روز پلاس
  • گروه خبر: بانوان
چندسالی می‌شود که از ابداع روش تاتو کردن ابرو می‌گذرد و از آن زمان تا کنون متقاضیان بسیاری برای انجام آن وجود داشته است.
از آنجایی که دنیای مد و فشن هر روز در حال دگرگونی است، روش‌ها و متدهای زیبایی وابسته به آن نیز مدام در حال تغییر هستند و هر روز مدل‌ها و روش‌های جدیدی از راه می‌رسند.
بنابراین به نظر می‌رسد انجام یک متد زیبایی دائمی ‌مانند تاتو ابروها هر چند در ماه‌های اول رضایت‌بخش و جذاب است، اما پس از گذشت مدت کوتاهی افراد را با چالش‌های جدیدی رو به رو می‌کند. به عنوان مثال مدل‌های جدیدتری از راه می‌رسند یا تاتو ابرو تغییر رنگ می‌دهد، ظاهر را مسن‌تر نشان می‌دهد، موجب افتادگی پلک می‌شود و هزاران مسئله دیگر که در نهایت افراد را به خانه اول باز می‌گرداند. سایه ابرو، یا شیدینگ ابرو یکی از روش‌های تاتو کردن ابروهاست که موجب پرتر نشان دادن ابروها می‌شود. اما این روش هم مانند سایر روش‌های مشابهش پس از مدتی جذابیت گذشته را ندارد و باید از بین برود. در این مقاله چند روش برای پاک‌کردن سایه ابرو آورده شده است. با ما همراه باشید...

سایه ابرو چیست؟

قبل از هر چیز ابتدا به تعریف سایه ابرو و روش انجام آن می‌پردازیم. تاتو سایه ابرو مانند سایر روش‌های تاتو کردن با استفاده از رنگ‌ها و تزریق آن به پوست انجام می‌شود. با این تفاوت که رنگ‌ها به صورت کمرنگ و پر و یکدست در تمام ابرو پخش می‌شوند تا ظاهری طبیعی ایجاد کنند. سایه ابرو به دو روش ساده و شیدینگ مخملی ابرو انجام می‌شود. در هر دوی این روش‌ها تمام سطح ابرو با حفظ حالت طبیعی با نقاط رنگی کمرنگ پر می‌شوند. در حالی که در‌ هاشور ابرو خطوط ظریف و مشابه تارهای ابرو کشیده می‌شوند. جوهر استفاده شده در تاتو ابروها از نوع مواد آرایشی نیمه‌دائم است و با جوهر به کار رفته در خالکوبی بدن متفاوت است.

پاک‌ کردن سایه ابرو با لیزر

پاک‌ کردن سایه ابروها و به طور کلی تاتو ابرو توسط لیزر کاملاً امکان پذیر است. البته نتایج لیزر کاملاً به رنگ جوهر استفاده شده در تاتو ابروی شما بستگی دارد. جوهرهای قدیمی‌تر سخت تر از جوهرهای امروزی پاک می‌شوند، به علاوه بعضی از جوهرها پس از چند جلسه لیزردرمانی از بین می‌روند، بعضی دیگر اما اکسید شده و به مراتب تیره تر می‌شوند. اگر چنین اتفاقی بیفتد، لیزر برای حذف این مواد رنگی کاربردی ندارد و باید از سایر روش‌ها استفاده کرد.

دستگاه‌های لیزر برای پاک‌ کردن سایه ابرو

به طور کلی دو نوع لیزر اصلی برای حذف خالکوبی و تاتو استفاده می‌شوند:
لیزر ان‌ دی‌ یگ (Nd:YAG) (Revlite)
(Picosecond) (PicoSure)
برای اکثر تاتوها، درمان با لیزر Picosecond بسیار سریع‌تر از ان‌دی‌یگ جواب می‌دهد. اما این مورد همیشگی نیست و با توجه به نوع تاتو و پوست صورت برای هر فرد یکی از این دو نوع لیزر انتخاب می‌شود. فاصله زمانی بین جلسات لیزردرمانی تقریبا 4 تا 6 هفته بوده و معمولاً برای پاک‌ کردن سایه ابرو دو جلسه لیزر درمانی کافی است.

علایم پاک‌ کردن تاتو ابرو با لیزر

در طول درمان توسط لیزر ممکن است کمی ‌سوزش و حرارت در ناحیه ابروها و پیشانی احساس کنید. همچنین در چند ساعت اولیه پس از درمان هم خارش و سوزش را تجربه خواهید کرد اما لیزر درمانی یک روش مطمئن و بدون عارضه است. بهتر است قبل از انجام این درمان با پزشک خود مشورت کرده و بهترین روش درمانی مناسب برای پاک‌ کردن سایه ابرو خود را انتخاب کنید.

پاک‌ کردن سایه ابرو با گلایکولیک اسید

به طور کلی گلایکولیک اسید موجب لایه برداری پوست می‌شود. قرص‌ها و محلول‌های گلایکولیک اسید که به صورت تجاری تهیه می‌شوند با داشتن فرمولاسیون اسیدی می‌توانند سلول‌های مرده سطح پوست را حذف کنند. بنابراین پاک‌ کردن سایه ابرو با گلایکولیک اسید به مدت زمان بیشتری نیاز دارد. چراکه با حذف سلول‌های مرده سلول‌های جدید و بدون رنگ جایگزین می‌شوند. شما می‌توانید بدون نیاز به مراجعه به پزشک این روش را برای پاک‌ کردن تاتوی ابرویتان امتحان کنید. البته باید مهارت و دقت کافی برای استفاده از این ماده را برای پاک‌ کردن ابروهایتان داشته باشید و همچنین حساسیت‌زا بودن این ماده را برای پوستتان امتحان کنید.

پاک‌ کردن سایه ابرو با آب نمک

آب نمک یا سالین یک روش ساده، مطمئن و در دسترس برای پاک‌ کردن تاتو ابرو است که باید توسط افراد ماهر انجام شود. مقدار کافی از آب نمک یا سالین توسط تکنسین پاک‌ کردن تاتو به ناحیه ابرو تزریق می‌شود. این روش نسبت به سایر روش‌ها درد کمتر و تاثیر بیشتری دارد البته نتایج بدست آمده برای افراد مختلف متفاوت است. فاصله زمانی بین درمان با سالین بین 4 تا 6 هفته است.


کرم‌های پاک‌ کننده سایه ابرو

اخیرا کرم‌های پاک‌کننده تاتو وارد بازار محصولات آرایشی و بهداشتی شده‌اند. مزیت استفاده از این کرم‌ها آن است که می‌توانند روی انواع رنگ‌های تاتو تأثیر بگذارند و آنها را پاک کنند. فواصل زمانی استفاده از این کرم‌ها برای پاک‌ کردن سایه ابروها تقریباً ماهی یکبار است.
روش‌های جراحی هم از انواع دیگر روش‌های حذف تاتوهای ابرو هستند که شما با مراجعه به پزشکان متخصص می‌توانید در خصوص نحوه انجام این روش‌ها اطلاعاتی کسب کنید.

لینک کوتاه: http://newsfa.ir/news/550719

کوتاه و خواندنی

قانون مورفی در سال 1949 در پایگاه نیروی هوایی ادوارز شکل گرفت. سرگرد ادوارد مورفی مهندس هوافضا بود که روی یک پروژه کار می‌کرد. در یکی از سخت‌ترین آزمایش‌های پروژه یک تکنسین سیم‌ها را برعکس وصل کرد و آ...

در بحث شركت كنيد

پربحث ترین ها